Şimşek: Çiftçi adına itiraz ediyorum

Siyaset Son Dakika

 

MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, Meriç’e bağlı Adasarhanlı köyünü ziyaret etti. Köyde büyük ilgi gören Şimşek, “Kötü gidişata çiftçi adına itiraz ediyorum” dedi

MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, köy köy ziyaret ederek seçim çalışmalarını sürdürüyor. Şimşek, Meriç’e bağlı Adasarhanlı köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Muhtar İbrahim Dalkıran’ı makamında ziyaret eden ve bilgi alan Şimşek, tamamında çeltik üretimi yapılan köy arazilerinin su altında bulunmasına tepki gösterdi. Ardından köydeki kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya gelen Şimşek, “Köylümüzün durumu hiç iç açıcı değil. Köylümüz kendisinden olan kişiyi meclise göndermeli ve o kişiyle birlikte hakkını cesaretle aramalı. Ben bu kötü gidişata çiftçi adına itiraz ediyorum. Çiftçilikten gelen biri olarak sorunları çözmek için yola çıktım. Vereceğiniz destekle çiftçimizin yüzünün güleceği günler yakın” dedi.
BANKALARDAN ÇIKAMIYORUZ
Köylerde hayvancılığın da bitme noktasına geldiğini aktaran köylüler, “Bankalardan çıkamıyoruz. Kredi borçlarımız gırtlağa dayanmış durumda. Bir de yaşanan su baskını sonucu bu sene çok daha zorda kalacağız. Allah yardımcımız olsun, işimiz çok zor” diyerek dert yandı. Bunun üzerine Şimşek, “Seddelerde bir araştırma yapıldığını ve durumun ne kadar kötü olduğunu yetkililerin gördüğünü öğrendik. Çalışmaların en kısa sürede başlaması gerekiyor. Devlet yetkilileri geç bile kaldı. Bu sene çiftçimizin bu tarlalarda ekim yapması ve verim alması zor. Göreve geldiğim takdirde sıkıntıların takipçisi olacağım. Hiçbir sorun boşverilmeyecek ve gereken çalışmaların en kısa sürede başlaması sağlanacak. Çiftçinin yüzü MHP ile gülecek” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir