GALA GÖLÜ TURİZME AÇILIYOR

Turizm Haberleri

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve  Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yürütücüsü olduğu,Enez Kaymakamlığının  ortak olduğu “Gala Gölü Milli Parkı Tabiat Turizmine Açılıyor” isimli projenin açılışı gerçekleşti.

Proje kapsamında Gala Gölü Milli Parkı Tuz Tepe Mevkii’nde bulunan günü birlik kullanım alanında peyzaj düzenlemesi gerçekleşti.
Proje kapsamında yapısal imalat olarak 3 adet seyir terası, 10 adet kamelya, 53 adet bank, 8 adet ateş çukuru ve 28 adet çöp kutusu yapımı gerçekleştirilmiş, bitkisel imalat olarak da 3.110 adet Cornus (Kızılcık) ve 3.302 adet Rubus (Böğürtlen) fidanı dikimi gerçekleştirildi.
Projenin amacı bölgedeki turizm çeşitliliğini artırmaktır. Bir alternatif turizm çeşidi olan Kuş Gözlemciliği ile ilgili olarak özellikle öğrencilerle bir farkındalık oluşturmak amacıyla 50 adet öğrenciyle kuş gözlem etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte öğrenciler tarafından kullanılması amacıyla 10 adet dürbün alımı gerçekleştirildi.
Proje kapsamında Gala Gölü Kuşları kitabı  gelen ziyaretçilere dağıtıldı.

Etkinliği Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal,Enez Kaymakamı  Elif Canan Tuncer,Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmet Şahin ile Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç de katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir