EMİR:”EDİRNE AK PARTİYE İNATLA HEP YAMUK BAKTI”

Siyaset

AK Parti 1. sıra milletvekili adayı Şemsettin Emir,Edirne’nin 13 yıldan beri partisine hep yamuk baktığını söyledi.

Emir,Keşan ilçesinde seçim çalışmaları sırasında Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde vatandaşlara hitap etti.

Arkadaşlar, 7 Haziran seçimleri çok ciddi bir seçim.Neden ciddi seçim. Türkiye bir kırılma noktasında.neden kırılma noktasında.Bu ülkede her 10 yılda bir darbe yapıldı.Her 10 yılda yapılan her darbe memkeleti 10 yıl geriye götürdü. Bir darne daha 10 yıl daha.Binlerce cana mal oldu. Ondan sonra terör belası başımızdan eksik olmadı.Koalisyon hükümetleri ile ortalama hükümetlerin ömrü 16 ay oldu.16 aylık bir hükümet o bakanlık senin bu bakanlık benim bakanlıklar paylaşıldı.

Şimdi, eğer CHP iktidara gelmeye niyeti olsa,hedefini yüzde 35 koymazdı. Türkiye’de bu şartlarda yüzde 35 ile iktidar olunmaz.

Bakın anketleri dinleyin.gelin bu anketler AK Parti anketi değil. Bu anketlerden değişik şekilde yapılan sonuçlara bakın.En az 10 ankete baktım ben, değişik dünya görüşlerine sahip.Ne gösteriyor.AK Parti yüzde 47-48. Ama bunu indire indire indire 45’e indirdiler. Niye zorla. O yetmedi,şimdi bir iktidarsızlık çıkarmak için ne yapalım. CHP li kardeşlerime söylüyorum ona oy veren kardeşlerime söylüyorum. MHP’ye oy veren kardeşlerime söylüyorum.Ne yapmaya çalışıyorlar biliyormusunuz. 2001 de nasıl kasa atıldı ise memleketi o hale getirmeye çalışıyorlar.Yani ne yapalım MHP CHP beraber olalım hükümet olalım.

Edirne olarak şu ana kadar 13 yıllık iktidardan yeterli kadar nasiplenemedik.Açık ve net söylüyorum.Nasiplenemedik niçin. İnatla AK Partiye hep yamuk baktılar.Bu adamlar şeriat getirecekler. Bu adamlar din devleti, kuracaklar.Bu adamlar herkesin karılarının kafasını kapatacaklar.Ama bir şey yapıldı bu memlekette 13 yıl önce. Zorla üniversiteye giden kızlarımızın başı açıldı,ama zorla .Ayni İrandaki rejim gibi.Zorla kapatacağım dediler İranda.Türkiye’de de zorla açacağım dediler.ne farkı var. İran rejimi ile 2001 den önceki rejimin ne farkı var. İran kapatıyor,Türkiye açıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir