TÜGVA DOĞA KAMPI GÖKÇETEPE’DE BAŞLADI

  • Haberin Tarihi: Tem 10, 2017
  • Bu haber 151 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  Türkiye Gençli,k Vakfı lide öğrencileri için Gökçetepe’de ücretsiz yaz kampı düzenledi.
  Konu ile yapılan açıklama şöyle:

Vakfımızın düzenlemiş olduğu içerisinde 17 farklı sportif aktivitenin yapılabildiği TÜGVA Doğa Kampı’nda binlerce öğrenci kamp deneyimi yaşayacak. Lise öğrencileri için düzenlenen kampa, İstanbul’dan başvuran öğrenciler Keşan’daki kamp alanında yerlerini aldı.

Saros Körfezi’nin en güzel koylarından Keşan’da yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı’nda düzenlenen kampa, İstanbul’dan 13 bin lise öğrencisi başvurdu. Yaklaşık 8 bin katılımcının seçildiği kampta, 8 dönem süresince liseliler yerlerini alacak.

Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif becerilerini geliştirecekleri kamp deneyimi, her gencin manevi gelişimine katkı sağlayan önemli bir etkinliktir. Aileden ayrı kalınarak, sorumluluk alınması, özgüven ve fiziksel gelişimin bir arada yaşandığı bu yaşlar için kamp ve yaz okulu deneyiminin gençler için anlamı büyüktür.

Öğrenciler liderlik ve öz yaşam becerilerini geliştirecekler

TÜGVA Doğa Kampımı, çocuklarımızın ve gençlerimizin sadece eğlenmesini sağlayan tatil amaçlı bir kamp organizasyonu olmayıp, onların liderlik, öz yaşam becerileri ve temel dini eğitimlerini alacakları bir çalışmadır. Gençler burada edindikleri dostluklar ve örnek liderlerle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaklar. Gençlerin öğrendiklerini fark etmeden eğlendikleri yerler olan kampta, öğrenciler birçok farklı spor dalında kendilerini geliştirmektedir.

17 farklı etkinlik bir arada

İp parkuru, tırmanma duvarı, okçuluk, canlı langırt, balta-bıçak atışı, kampçılık, havalı tüfek, ayak tenisi, haberleşme-telsiz, paintball, mangala, satranç, yüzme, plaj voleybolu, plaj futbolu, deniz bisikleti ve kano gibi aktivitelerin yanı sıra kampa katılan gençler, Kuran-ı Kerim, ilmihal ve siyer gibi temel dini bilgileri de edinecek.

Her obaya 3 sorumlu

3 Temmuz’da başlayıp, 25 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek olan TÜGVA Doğa Kampı, beşer günlük 8 dönem halinde gerçekleşmektedir. Her dönemde 900 kadar öğrencinin bulunduğu kampta, öğrenciler 25 kişilik obalar halinde gün içerisinde düzenli olarak aktivite programlarını yapıyorlar. Her obaya spor hocası, bir vakıf sorumlusu ve dini eğitim veren bir hoca olmak üzere toplam 3 sorumlu eşlik etmektedir.

Tümüyle ücretsiz olan kampımız, İstanbul dışındaki birçok ilde 6 Temmuz Perşembe gününden itibaren başladı.

Anahtar Kelime:


Bir Yorum Yazın

*