Tavan arasından , Sokak arasına

Güncel Haberler

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği’nin(SARDOS) yeni projesi olan ”Tavan arasından , Sokak arasına’‘  ilk bisikletler sahibini buldu. Her hafta çarşamba günleri yapılan ve herkesin katılabileceği Çarşamba Alıştırma Sürüşü(ÇAS) ile birlikte Siğilli köyümüzde üç bisiklet çocuk ve gençlerimize teslim edildi. Keşan’dan başlayan alıştırma sürüşü cevizlik dere istikametini takip ederek , çeltik ve ayçiçeği tarlaları arasından Siğilli köyüne çıkıldı . Meşhur bamyası ile de tescilli olan köyde SARDOS bisikletçilerini muhtar Kadir YOTAZ, ihtiyar heyeti  ve halk karşıladı. Köy muhtarı tarafında önceden tespit edilen çocuk ve gençlere bisikletler teslim edildi.
Proje koordinatörü Şinasi GÖKTAŞ yaptığı açıklamada duygularını şöyle ifade etti; Uzun süredir planladığımız projemizde  bugün itibariyle ilk bisikletleri teslim etmekten büyük mutluluk duyduk. Siz hiç olmasını isteyip de sahip olamadığınız ve hayallerinizi süsleyen bir şeye sahip olmanın nasıl bir duygu olduğunu biliyor musunuz? Ben de bilmiyorum, ama bunun nasıl bir şey olduğunu bugün gördüm. Bizler bir sivil toplum kuruluşu olarak her zaman insanların yüreğine dokunacak hamleler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bugün keşke üç değil de, 30 bisiklet verebilseydik. O da olacak umarız, umudumuzu hiç yitirmedik. Bazı duygularımızı kaybetmeye başladığımız bu günlerde ”Veren el, alan elden üstündür”atasözümüzü tekrar hatırlamakta fayda olacağı düşüncesindeyiz. Tavan arasında, depoda kullanılmayan bisikletlerinizi bizlere bağışlayın ki biz onların gerekli bakımlarını yaparak , bir çocuk ve gencimizin rüyasına ortak olalım.
Bize bu projemizde destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız, bağışlamak istediğiniz bisiklet olursa bizimle 546 9158600 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Arayın biz gelip alalım, bir çocuk ve gencimizin rüyasına ortak olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir