Süslü kadınlar pedal çevirecek

Güncel Haberler

Keşan Süslü Kadınlar Bisiklet Turunun ikincisi  23 Eylül’de yapılacak. 2013 yılında İzmir’de bisikletli kadın Sema Gür’ün girişimleri ve bir grup gönüllü bisikletli kadının desteği ile başlatılan farkındalık turu bu yıl yurt içi ve yurt dışında 63 farklı merkezde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Keşan Koordinatörü Ayşe Çelik EKER yaptığı açıklamada;  Aynı zamanda sosyal bir farkındalık projesi olan bu turun amacı, Avrupa hareket haftası kapsamında Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu yapmak. Taşıtların olmadığı yollarda bisiklete binmenin ne kadar keyifli olduğunu göstermek.
Bisiklet kent yaşamının bir parçasıdır, çevreyi kirletmeyen doğa dostu bir ulaşım aracıdır. Bisiklet yoğun kent trafiğine çözüm olabilecek bir ulaşım aracıdır. Eğer uygun ”Bisiklet ulaşım Politikaları” olursa işe veya ulaşacağımız yere rahatlıkla bisiklet ile gidebiliriz. Biz de dünyanın bir çok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacı ile süslenip 23 Eylül’de yollarda olacağız.
23 Eylül 2018 pazar günü saat 16:00 da Şehitlik anıtı önünden başlayan tur, İnönü ve Kurtuluş caddelerini takip ederek Mehmet Gemici Cennet Parkında yapılacak müzik dinletisi ile son bulacak.
Tüm kadınları Süslü Kadınlar Bisiklet Turumuza bekliyoruz. Egzoz kokusuna karşı çiçek kokusu diyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir