Suç makinası kaçamadı

Güncel Haberler

Keşan’da  polisin  şüphe üzerine yakaladığı sahış adeta suç makinası çıktı.

Polisin şüphe üzerine durdurmak istediği sahiş kaçtı. Peşine takılan polisler uzun bir kovalamacanın ardından şahsı yakaladı. Yanlış kimlik bilgisi veren şahsın gerçek kimliği ise sonradan meydana çıktı.

Konu ile açıklama şöyle:”İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekibimizin idaremiz Yeni Mescit Mah. Kanarya Sokak üzerinde devriye görevini ifa ederken durumundan şüphelendikleri bir şahsı durdurmak üzere iken şahsın kaçması üzerine kovalamaca sonucunda şahıs Şamdan Sokak üzerinde yakalanmış ve kendi beyanına göre isminin U. D. olduğunu ifade etmiş, kimliğinin yanında olmadığını söylemiştir. Şahıs incelenmek üzere Polis Merkezi Amirliğine getirildiğinde şahsın isminin V. K. olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan UYAP sorgusunda;
Keşan 1. Asliye ceza mahkemesince “Kitlenmek Suretiyle Muhafaza Altına Alınan Eşya Hakkında Hırsızlık” ,

İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliğince “Suç Uydurma”,

İstanbul Anadolu 2. Çocuk Mahkemesince “Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması” ,

Keşan İlamat ve İnfaz Bürosunca “Kamu Kurum ve Kuruluşundaki Eşya Hakkında Hırsızlık” ,

Malkara İlamat ve İnfaz Bürosunca “Kullanımları Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık” suçlarından aranması olduğu ve 6 yıl 15 ay haPis cezası bulunan şahıs gerekli iş ve işlemleri için önce Keşan Cumhuriyet Başsavcılığına, Buradaki işlemlerinin ardından tutuklanarak Edirne Ceza İnfaz Kurumuna sevk edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir