SARDOS KALEALTI’NA YÜRÜDÜ

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu Korudağ ve Kalealtı köyü bölgesinde ayak izlerini bıraktı.  KYÇUBYO’da okuyan bir grup üniversite öğrencisinin de katıldığı yürüyüşte, parkur görselliği ve keyifli olması açısından katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Yerlisu bölgesinden başlayan yürüyüş dere kenarı patikaları takip edilerek Korudağ zirveye çıkıldı. Zirvede mavi Saros körfezi, kaşık adaları ile adeta baharın müjdesini veren yemyeşil buğday tarlaları görüntüsü sanki yeşil ile mavinin dansı gibiydi. Katılımcılar bu güzel hava ve  muhteşem manzara eşliğinde zirvede közde sucuk yaparak en güzel şekilde değerlendirdiler.
SARDOS adına bir açıklama yapan etkinlik sorumlusu Ayhan ALTINDİŞ; Uzun zamandır yürüyüşümüz ilk defa böyle güzel bir havaya rastladı. Güneşli güzel gün ile birlikte, zengin görsellik yüklü bu parkurun doyasıya tadını çıkardık. Aylardır her hafta sonunda mutlaka ya yağış oluyor ya da soğuk ve fırtına oluyordu. Sanki katılımcılar geçmiş haftaların acısını çıkardı. Öğleyin de bir nevi piknik yaparak kendimizi ödüllendirdik. Yürüyüşümüze ilçemizde üniversite öğrenimini yapan bir grup öğrencinin de eşlik etmesinden çok mutlu olduk. Ülkemiz ve ülkemiz dışından buraya okumaya gelen gençlere de bölgemizi ve kültürümüzü tanıtmanın, SARDOS olarak  gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Havaların ısınması ve tabiatın uyanması ile bu muhteşem doğayı doyasıya içinize çekip, hayatına renk katmak isteyen herkesi, doğa yürüyüşlerine ve bisiklet turlarına davet ediyoruz. Katılımcıların deyimi ile ”SARDOS candır, her faaliyeti heyecandır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir