Meriç Ziraat Odasından İzmir Fuarına Çıkarma

Ekonomi Haberleri

İzmir Fuar alanında bu yıl 12. Gerçekleşen Tarım ve Hayvancılık fuarına Meriç Ziraat Odası Başkanlığının organizasyonu ile yoğun katılımla ziyaret edildi.

. Nüfusun çoğunun tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Meriç’in üreticileri bu yıl ikinci kez İzmir Tarım Fuarını ziyaret ederek Tarım ve Hayvancılık ile il gerçekleştirilen Tarım ilgili teknolojileri yakından takip etti.

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin yaptığı açıklamada, fuarın son derece güzel olduğunu belirterek, “biz ziraat odamızla 2 yıldır bu fuarımızı ziyaret ediyoruz. 50 den fazla üreticimizle katılım sağladık. Biz yöneticiler üreticilerimize gelişen tarım ve hayvancılık teknolojilerini göstermek ve onlara fayda sağlayacak tohum ve ilaçları paylaşmak zorundayız. Her zaman onların yanında olmalı ve sadece evrak lazım olduğunda odamızı bilmemeliler. Tüm Meclis Üyelerimiz ve Oda Yöneticilerimiz her zaman üreticilerimize fayda sağlamak amacıyla hizmet etmektedir. İzmir Fuar’ı Uluslararası bir Tarım ve Hayvancılık fuarı, bizde diğer ülkelerdeki tarım aletlerini de yakından görmüş olduk. Katılım Sağlayan tüm üreticilerimize teşekkür ediyorum’ ’dedi. Meriç Kadıdondurma köyünden katılım sağlayan çiftçi Emin Daltaban ise;’’ oadamıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Biz tek başımıza gidemeyiz, gitmek istesek dünya kadar masraf olur. Odamız tohum ve gübre konuları dışında bu sosyal konularda da bize yardımcı oluyor’’ dedi.

Cumartesi gece Meriç’ten hareket eden grup Pazar günü ziyaret sonrası pazartesi sabah Meriç’e geri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir