Lale ve Gül Konulu Sergi Türk İslam Eserleri Müzesinde Açıldı

Güncel Haberler Son Dakika

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Edirne Valiliği, İl Müftülüğü, Trakya Üniversitesi ve Müze Müdürlüğü tarafından organize edilen “Lale ve Gül” konulu sergi Vali Dursun Ali Şahin tarafından açıldı.
Türk İslam Eserleri Müzesinde açılan ve Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan “Lale ve Gül” konulu sergi açıldı. Serginin açılışında bir konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Bu hafta iki güzel etkinliği kutluyoruz. Birisi 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum haftası diğeri Turizm haftası. Burada Kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan “Lale ve Gül” konulu sergiyi açıyoruz. Lale ve Gülün İslam tarihinde çok önemli yerleri var. Gül, aşkı, muhabbeti ve Sevgili Peygamberimizi temsil eder. Bu serginin açılmasında emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.
Vali Şahin serginin açılışının ardından İl Müftülüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir