KUYUMCULAR 14 ŞUBAT’I BEKLİYOR

Ekonomi Haberleri

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın kuyumcu üyeleri 14 Şubat’a hazır…

Altının Son İki Yıllık Getirisi %50’nin Üzerinde…

KTSO Meclis Üyesi Orkun Özkaya ve  üye  Ömer Yazgılı, altının en güvenli yatırım aracı olarak konumunu koruduğunu dile getirdi.

Özkaya ve Yazgılı, bölgede sektörün, yaklaşan 14 Şubat Sevgililer Günü’ne de gerek kampanyalar gerekse ürün yelpazesi olarak hazır olduğunu dile getirdi.

Özkaya  ve Yazgılı, yatırım aracı olan altın ve yaklaşan 14 Şubat Sevgililer Günü hakkında değerlendirmede bulundular.

14 Şubat’a Hazırız…

14 Şubat Sevgililer Günü için sayılı günlerin kaldığını belirten  Özkaya, “Sevgililer Günü için kampanyalar hem pırlanta hem de 14 ayar ürünlerinde devam ediyor. Ürün grubu olarak en çok kolye ve tek taş yüzükler talep görüyor. Sektördeki işletmelerimizde her bütçeye uygun ürünler mevcut. İşletmelerimiz gerek kampanyalar gerekse ürün yelpazesi olarak 14 Şubat için hazırlıklarını yapğmış durumda” şeklinde konuştu.

Altın Her Zaman Yüksek Talep Görüyor…

Değerlendirmesinin devamında, altının yatırım aracı olarak her zaman talep gördüğüne dikkat çeken Özkaya, “İniş çıkış yaşanmasına rağmen altın yatırımcısına uzun vadede getiri sağlıyor. Son 2 yıllık getirisi yüzde 50’nin üzerinde. Altın yatırımcısı, hem altının uluslararası piyasada yükselmesinden faydalanıyor hem de yurt içi piyasada doların yükselişi ile kar sağlıyor. Altın ayrıca Dünya genelinde güvenli liman olmasından dolayı her zaman yüksek talep görüyor” dedi.

Sektör Olarak Gerek Kampanyalarla Gerekse Yeni Ürün Seçenekleriyle 14 Şubat’a Hazırız…

Yatırım aracı olan altın ve 14 Şubat Sevgililer Günü ile ilgili KTSO Üyesi Ömer Yazgılı’da şunları kaydetti, “Altın geçmişten günümüze her dönem güvenli bir yatırım aracı olarak kabul görmüştür. Böyle olmaya da devam edecektir. En sık karşılaştığımız soruların başında önümüzdeki günlerde altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceğidir. Bunu önceden öngörmek bizim için pek mümkün değil. Ancak, geçmişteki iniş çıkışlarından örnek alarak değerlendirme yapılıp nasıl bir seyir izleyeceğine dair tahminde bulunabiliriz. Sektörümüz için önemli bir iş yoğunluğu yaşayacağımız zamanlardan birisi de Sevgililer Günü. Her yıl az ya da çok sektöre katkı sağlamaktadır. Sektörümüz şu anda gerek kampanyalarla gerekse yeni ürün seçenekleri ile hazır durumdadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir