KTSO HES KODU SORGULAMA UYGULAMASINA GEÇTİ

Güncel Haberler

KTSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) HES Kodu Sorgulaması uygulamasına başladı. Hizmet binasına girişte ziyaretçilerden artık HES kodu sorulacak.

KTSO Genel Sekreteri Erdem Başak tarafından yapılan açıklamada, 6 Ekim 2020 tarihinden itibaren odanın hizmet binası girişinde HES kodu sorgulama uygulamasına başlanacağını duyurdu.

Genel Sekreter Erdem Başak’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gönderilen yazıda, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar ve ziyaretçi girişlerinde uygulamaya başlanan HES Kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğundan bahsedilmektedir. Söz konusu uygulama ile kurumda çalışan tüm personelden süresiz HES kodlarını temin etmeleri istenmektedir. Toplanan HES kodları, çalışanlar sabah işe gelmeden önce e-devlet üzerinden sorgulaması yapılarak riskli uyarısı veren çalışanların girişi geçici olarak sağlanamamakta ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmektedir. Riskli uyarısı kalktığı zaman da çalışanların girişine tekrar izin verilmektedir. İş veya ziyaret için gelecek kişilerden de HES kodlarını hazırlamaları istenmekte, girişte e-devlet üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra riskli bir durum olmadığı takdirde misafir ya da ziyaretçi olarak kabul edilmektedir. Her geçen gün artan vaka sayılarından dolayı Odamız HES Kodu Sorgulama Uygulamasına geçmiştir. Toplum sağlığının korunmasının daha da önemli hale geldiği bu süreçte üyelerimizin, çalışanlarımızın ve hizmet binasını ziyaret eden vatandaşlarımızın HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasını kullanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir