Kırmızı Listenin Derdi Ülke Değil, Sarı Liste ve Seçim Kaygısıdır.

İpsala Ekonomi Forumu Yapılması Kararı Alan 16 Kurumun Muhatabı Kırmızı Liste Değildir.

Kırmızı Listenin, Kendi Deyimleriyle, “Ülkemizin İçinde Bulunduğu Savaş Hali Durumunu” Kullanarak, Toplantıyı Erteleme Çabaları, İpsala ve İpsalalılara Hakaret Olmuştur.

İpsala Ekonomi Forumu 16 Kurum Tarafından Düzenlenmektedir. Keşan TSO Toplantıyı Destekleyen 16 Kurumdan Biridir, Toplantıda Konuşmacı Bile Değildir.

Ülkemiz ve Bölgemizin Geleceği İçin Mücadele Ediyoruz, Konser Yapmıyoruz.

İpsala Ekonomi Formu, 15 Şubat Perşembe günü, İpsala Belediye Düğün Salonu’nda, “İpsala Birlikte Güçlü” sloganı ile 16 kurumun işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

Bu ekonomi forumunun hazırlıkları; İpsala Kaymakamlığı, İpsala Belediyesi, Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Üniversitesi, İpsala Ziraat Odası, İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İpsala Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, İpsala Genç İşadamları Derneği, Keşan Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Hamzadere Sulama Birliği, İpsala Çeltik Üreticileri Birliği, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği, Dünya Gazetesi ve Tek Rumeli TV işbirliğinde yapılmaktadır.

İpsala Ticaret Borsamızda yaptığımız son toplantının ardından yapılmasına karar verdiğimiz bu ekonomi formunda, 16 kurum ve kuruluşun birlikte hareket ettiği ve ortak akıl güttüğü bir çerçevede, İpsala’nın ekonomisi, tarımı, ticareti ve geleceği konuşulacaktır.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Ekonomist Sadi Uzunoğlu ile Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Dr. Rüştü Bozkurt gibi önemli misafirlerimiz ile 16 kurumumuzun temsilcilerinin katılacağı bu toplantıda, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası toplantıyı destekleyen 16 kurumdan biridir ve toplantıda konuşmacı bile değildir.

Bu kapsamda, kırmızı liste adı altındaki Keşan TSO’ya aday olan grubun kendi deyimleriyle, “Ülkemizin İçinde Bulunduğu Savaş Hali Durumunu” kullanarak, İpsala ve Bölgemiz için önemli olan bu toplantıyı erteleme çabaları, İpsala ve İpsalalılara hakaret olmuştur.

İpsala Ekonomi Forumu yapılması kararı alan 16 kurumun muhatabı olmayan kırmızı liste adındaki grubun, 16 kurumumuzun birlikte organize ettiği bu toplantıyı erteleme çabalarını esefle kınıyoruz.

Bu toplantıda, kırmızı liste adındaki grubun idaa ettikleri gibi; hiçbir propaganda, siyaset ve oda seçimi tartışılmayacak, bilakis toplantıda İpsala’nın ekonomisi ve geleceği konuşulacaktır.

İfade ettikleri gibi; Toplantıdaki 16 kurum içinde konuşmacı bile olmayan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası nasıl propaganda yapacakmış..! Bunu anlamakta zorlanıyoruz.

Bu ifadeler İpsala’yı ve İpsala’daki üyelerimizi üzmüştür. Bu talihsiz ifadeleri kırmızı grubun seçim kaygısına vermekteyiz. Gereksiz yere İpsala’yı ve İpsala’daki üyelerimizi germişlerdir. Herkesi sağduyuya davet ediyoruz. Seçim bir şeyleri engelleyerek kazanılmaz. Kazanımlar üretmekle olur. 

Bu toplantı; ne Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın, ne İpsala Belediyesi’nin, ne İpsala Kaymakamlığı’nın ne de bir başka kurumun toplantısıdır. Bu toplantı İpsala’nın ve İpsalalıların toplantısıdır. 

Bu durumda geri adım atmak gibi bir düşüncemiz kesinlikle yoktur. Toplantının Afrin Harekatı ve Aziz Şehitlerimiz üzerinden yapmanın boş olduğunu anlamak gerekiyor. Biz konser yapmıyoruz, festival yapmıyoruz. İyi biliyoruz ki; kırmızı listenin derdi Ülke değil, Sarı Liste ve seçim kaygısıdır. 

Toplantının masrafları konusunda; Toplantı Salonu İpsala Belediyemiz tarafından tahsis edilmektedir. Toplantı sırasında verilecek ikramlar yine İpsala Belediyemiz tarafından verilecektir. Yine toplantının çekimlerini yapacak olan TV Kanalımızın 2 Bin TL olan ödemesi kurumlar kendi arasında paylaşacaktır. Konunun bu kadar büyütmelerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. 

Bizim derdimiz bölgemiz, İpsala’nın ekonomisini nasıl daha ileriye götürürüz, geleceğini nasıl hep birlikte planlarız bunları tartışmak için bir araya geliyoruz, İpsala’nın birlikteliğini konuşuyoruz ve konuşacağız. Kırmızı listenin bu talihsiz açıklamaları İpsala’ya zarar vermiştir ve bu ifadelerin İpsala’yı ve üyelerimizi üzdüğünü tekrarlamak istiyoruz. 

İpsala Ekonomi Forumu olacaktır..! Bunu iptal etme ve engel olma çabası verenlerin İpsala’yı sevmeyenler, İpsala’nın geleceğini düşünmeyenler olduğunu çok iyi biliyoruz. Demek ki konu İpsala ve İpsala’yı geliştirmek değildir. Bu seçim kaygısıdır… 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir