Keşan’da hava kirliliğini önleme çalışmaları

Güncel Haberler

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Arslan Aydın,ilçedeki hava kirliliğinin azaltılması yönünde 2008 yılından bu yana çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Aydın,  köşk düğün salonu’nda belediye ve makine mühendisleri odası  temsilciliği ile  birlikte, kalorifer ateşçileri ve apartman yöneticilerine yönelik   bilinçlendirme toplantısında  2013 yılından bu yana yapılan çalışmalarda hava kirliliğinde düşüş yaşandığını belirtti.

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte soba ve kaloriferlerin yakılmasında ;l Mahalli Çevre Kurulu’nun almış olduğu kararlara uyulması gerektiğini aktaran Aydın,sözlerine şöyle devam etti:”Bu kapsamda kömürcülerimiz, kalorifer ateşçilerimiz ve apartman yöneticilerimiz ile toplantılar yapmaya başladık. Kendilerini bilinçlendirdik. Kazan denetimleri yapmaya başladık. Makine Mühendisleri Edirne Odası ile yaptığımız sözleşme gereği bu çalışmalarımızı daha da geliştirdik. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Özcan bu çalışmalarımızı İl Mahalli Çevre Kurulu’na taşıdı. Kömürcülerle yaptığımız görüşmede kömürlerin kireçle kullanılması konusunda görüş birliğine vardı. Kömürcülerimiz sattıkları kömürün yanında, yüzde 4 kadar kireç vermeye başladılar. 2013 yılında 600’lerde olan hava kirliliğimiz 400’lere düştü. Bu nedenle bu çalışmalarda bizlere destek veren Edirne Makine Mühendisleri Odamıza, kömür firması sahiplerimize, apartman yöneticileri ve kalorifer ateşçilerimize teşekkür ederiz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir