Yazarlar

 • DEVLET CİDDİYETİ İÇTE VE DIŞTA SARSILIRKEN

  Nurullah Aydın: "Batının derinliklerinde sinsice yetiştirildiler. Maskeleri ile masum görüntüleri ile çağdaş barışçı imajla yansıtıldılar. İktidara getirildiler. Din iman kitap diyerek Arap çöllerinin çağdışı hurafelerinin sözcüsü oldular. Araplardan daha çok Arapçıl..."

 • DEVLET-TOPLUM-İNSAN VE HUKUK

  Nurullah Aydın: "Yöneten-yönetilen ilişkileri, egemen sınıfın sömürü sistemi, soyluluk-kölelik, iktidarın keyfiliği; insanlık tarihinin acı gerçeklerdir. Aynı zamanda birikimli tecrübe yığınıdır. Sonuçta; yasalar önünde ayrıcalıklı kişi sınıf zümre olmadığı, herkesin..."

 • 2018 YILI KUTLAMA MESAJI

  Nurullah Aydın: "Her türlü ayrımcılıktan, ötekileştirmekten uzak, din-dil-ırk-renk-cins farkı gözetmeksizin bütün insanlarla, bitkilerle, hayvanlarla barışık, yaşamın varlık ortamı olan doğayı koruyan insan olma bilincine sahip olarak;  Akıl ve bilim öncülüğünde; hak..."

 • ANAYASAL DÜZENDE-HUKUK DEVLETİNDE EROZYON

  Nurullah Aydın: "Kavramlar, anlamlar, uygulamalar sürekli değişiyor. Olmadı yeniden. Bunda temel neden; modern cumhuriyet rejiminin işleyişi ile ilgili, devlet kurumlarının yapısıyla ilgili, çağdaş değerler yerine din görüntülü çıkar odaklı siyaset ve yaşam anlayışıy..."

 • KİMLİĞİNİ GİZLEYEN SİNSİ HAİNLER

  Nurullah Aydın: "Anadolu coğrafyası tarih boyunca sığınma bölgesi olmuştur. Elçi/Peygamber Musa yolunda olanlar yeğeni komutanı Yuşa ile Anadolu’ya sığınır. Elçi/Peygamber İsa’nın annesi ve havarileri Anadolu’ya sığınır yerleşir. İslam dinini yeniden düzenleyen Yezid..."

 • Sokak hayvanları

  Necdet Uybaş: "Keşan,İpsala ve Enez Belediyelerini  sokak hayvanları konusunda ele aldığımızda en büyük cabayı Keşan Belediyesi’nin gösterdiğini görüyoruz. Şu anda İpsala ve Enez Belediyelerinde veteriner  bile çalışmıyor. Keşan ise bu işte çok ileri durumda… 2005 ..."

 • İSLAMCILARDA PANİK

  Nurullah Aydın: "Yalancılıkları, sahtekarlıkları deşifre oldukça birbirlerine düşüyorlar. Müslüman görünen Müslümanlıktan geçinenler arası çatışma sürüyor.  Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu tarihte olduğu gibi yine karanlık bulutlar kapladı. İslam adına birbirlerine düşmanl..."

 • Belediye Başkanı Bostancı…

  Necdet Uybaş: "Enez belediye Başkanı Abdullah Bostancı… Siyasete CHP de başladı.CHP de belediye başkanlığı ardından da milletvekili aday adayı oldu. Son seçimde de AKP ye geçerek yeniden belediye başkanlığı koltuğuna oyurdu. Bu kolay olmadı gibi görünüyor ama..."

 • YÖNETİMLER, DEMOKRASİ VE HALK

  Nurullah Aydın: "Yönetimleri bir yolla ele geçirenler; demokrasicilik dincilik özgürlükçülük oyunları ile halkları uyuşturmakta, sömürü çarkını farklı şekillerde sürdürmektedirler. Yeni-sömürgecilik demek olan küreselleşmeciliğin sözcülüğünü yapanlar, cumhuriyetçilik..."

 • SIRITARAK KİMLİK DEĞİŞTİREN FIRILDAKLAR

  Nurullah Aydın: "İleri demokrasi, yeni anayasa, demokratikleşme, açılım sakızı çiğneyenler, asker-polis-vatandaş katili terör örgütü ile pazarlık yapanlar, inandıkları İslam dini’nin kutsal kitabı Kur’an hükmüne rağmen haçlılarla işbirliği yapanlar, Deve midirler, Ku..."