Yazarlar

 • KİME KİMLERE GÜVENİLİR?

  Nurullah Aydın: "İnsanlar çoğu kez hayal kırıklığı yaşar. “Ona güvenmiştim ne kadar da inandırıcıydı oysa yalancıymış, sahtekarmış beni kandırdı” der. Kime güvenmeliyiz? Adam gibi adamlara. Peki adam gibi adamlar kim? İnsan tipleri 1. Güvenilir insan 2. Güvenilmez in..."

 • TEMİZ KEŞAN DERNEĞİ …

  Necdet Uybaş: "Temiz Keşan Derneği bugün  gazetecilerle bir araya geldi. Konu adından da anlaşılacağı üzere  esasında  havası Türkiye’nin en kirli  ilçesi yaşadığımız Keşandı… Temiz Keşan Derneği şu anda Edirne ve ilçelerinde en çok üyeye sahip bir sivil toplum kur..."

 • KEŞAN’DA UYUŞTURUCU GERÇEĞİ

  Necdet Uybaş: "Geçtiğimiz günlerde Keşan’da uyuşturucuya dikkat çekmek için belediye önderliğinde Lions Kulübü’nün de katkıları ile bir konferans düzenlendi. Konferanssa Keşan Kaymakamı Nuri Özder ile Belediye Başkanı Mehmet Özcan’da katıldı. Konferansa gelenler ar..."

 • HESABI; KİM KİMLERE NASIL SORACAK?

  Nurullah Aydın: "Dış Küresel odaklar, içteki işbirlikçiler eliyle; birçok ülkede iç savaş çıkartırken, birçok ülkede de kaosa giden yolları döşemektedirler. Türkiye; Mısır ve Ukrayna’dan sonraki yeni kaos ülkesi. Türkiye’de yaşananlarla ilgili yapılan yorumlarda küre..."

 • İSLAMCI TERÖRİSTLER

  Nurullah Aydın: "Türk Milleti demiyorlar, milletimiz diyorlar, İslam milleti diyorlar. Cinslerini, cibilliyetlerini, soylarını bile ifade etmekten acizler ve islam kelimesine sığınıyorlar. Zavallılar. Onlar; Türk Milletine, Türk tarihine, Türk kültürüne, Türk kahrama..."

 • SOSYAL ŞİZOFRENLERE DİKKAT

  Nurullah Aydın: "Hergün çelişen haber, bilgi, açıklama bombardımanı altında bir ortam var. Türkiye’de aydınlar da, siyasetçiler de, gazeteciler de, akademisyenler de şaşkın, halk da şaşkın, Kim ya da kimler neye karar verdi, kim ne düşünecek, neye karar verecek, ne y..."

 • DÖNMELER, DÖNEKLER VE SİYASET

  Nurullah Aydın: "Yazılı, görsel ve sosyal medya; döneklerin topluma yansıdığı, yansıtıldığı ayna. Dönekler tarihin her döneminde her toplumda var olmuştur. Bu bir kimlik, kişilik konusudur. Makam, iktidar, servet ve şöhret için her kılığa giren, farklı görünen, dün s..."

 • Sevgili Büyükbabamız,

  Ahmet AK: "Sevgili Büyükbabamız,   Biraz rahatsız edeceğiz ama seninle konuşmak istiyoruz(*) :   Başucuna gelip, sana dualar okuduğumuzda gözlerini açıyor musun? Bilmiyoruz… Bizi dinliyor, belki de bize “son yaptığın gibi” bir şeyler fısı..."

 • YÖNETİCİ VE AYDIN SORUMLULUĞU

  Nurullah Aydın: "İnsanlar huzursuz, toplum huzursuz, her kesim huzursuz. Peki ama neden?   Demokrasi, özgürlükler, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı, kanun önünde herkesin eşitliği, açık ve şeffaf yönetim kavramları özlemden uygulamaya geçirilmeye çalışılır. Buna rağ..."

 • AYDINLANMIŞ CESUR İNSANLAR

  Nurullah Aydın: "İnsanlık büyük bir ruhsal bunalımdadır. Siyasetçiler, servet sahipleri, din adamları ve sürüleşen, köleleştirilen halklar var.   Demokrasi diyenler; halk yığınlarının emeği üzerinde asalak gibi yaşamaktadırlar. İnsan hakları diyenler; kendi haklarını..."