Yazarlar

 • DERS ALMASINI BİLMEK

  Nurullah Aydın: "Türkiye konuşuyor. Ama gerekli ama gereksiz. Ama faydalı ama faydasız.   Kimi olan bitenden ders alır kimi almaz. Ders almayanlara hikaye anlatalım. Endişelere daha iyi gelir sanırım.   Hikaye; Kavak Ağacı ile Kabak Ulu bir kavak ağacının yanında bir..."

 • KÜRESEL ODAKLAR VE TÜRKİYE

  Nurullah Aydın: "  Siyasi görüşe, dini görüşe, etnik kimliğe, unvana, makama, paraya, akla, mantığa, bilgiye göre olayları değerlendirir, kişiler hakkında kanaat sahibi oluruz. Yine görünen veya görünmeyen işleyişine göre de bakışımız değişken olabilir.   Türkiye’de ..."

 • KİRLETİLEN, SOLAN ADALET

  Nurullah Aydın: "  Çağdaş insan toplum ve devlet değerlerine yönelik saldırıları izledikçe, bunlar kim yahu, nerden geldiler, bu toplumun insanları değil mi diye sorası geliyor.   Bir de demezler mi ki millet adına hareket ediyoruz, millet böyle istiyor, insan iyice ..."

 • Keşan’da siyaset kızışmaya başladı

  Necdet Uybaş: "Keşan’da yerel siyaset öne çıkmaya başladı. Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın gelecek yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklaması diğer aday adaylarınınolacağını daha önce açıklayan siyasete erken soyunmalarına neden oldu. CHP’den aday adayı olacağı..."

 • VAHHABİ, SELEFİ, HAŞHAŞİLER ZİHNİYETİ VE TÜRKİYE

  Nurullah Aydın: "Toplumda din, ahlak, hukuk kuralları altüst edildi. Gerçek din o değil anlayışı ile yüzlerce din anlayışı ve uygulaması ortaya çıktı. Her türlü ahlaksızlık gerçek ahlak olarak yansıtılıyor. Hukukun üstünlüğü yargı bağımsızlığı anlamını yitirdi. Anaya..."

 • BİLGİ, ALGI, MEDYA, HUKUK

  Nurullah Aydın: "İnsanlar; bilginin sınırsız dolaşımı, teknolojinin yaşamla içiçe geçmesi gerçeği ile yaşamaktadır. Hak, hukuk, adalet, düzen, ilişkilerde buna göre değişim geçirmektedir. Çağdaş suç ve ceza anlayışı; insanlığın acı deneyimleriyle belli ilkelerle tanı..."

 • Uyuşturucu gerçeği

  Necdet Uybaş: "  Gün geçmiyor ki, bir genci şehrin caddelerinde kendini bilmez şekilde yatarken görmeyelim.   Kim bu insanları uyuşturucuya alıştırıyor.   Dün yine Atatürk Parkı civarında daha önce benden 1 lira isteyen ve uyuşturucu kullanmadığını söyleyen o genç ..."

 • KUKLALAR, GÖREVLİLER VE KARAR VERİCİLER

  Nurullah Aydın: "Yaşanan olaylar aslında bir senaryonun uygulanmasından başka bir şey değildir. Yazan ABD, oynayan ne yazık ki bölge liderleri!   Nasıl mı? Önce ikinci dünya savaşı öncesi ile başlayan süreci, dünyada oynanan oyunları ve sonuçlarını görelim. Bunl..."

 • ZİHNİYET VE KİMLİK ŞAŞKINLIĞI

  Keşan Haber: "Millet diyorlar, İslam milleti diyorlar, İbrahim milleti diyorlar. Her toplum, her etnik grup kendi kimliğini söylerken bir kesim ısrarla kimliğini söylemiyor. Anadolu’da bin yıldır oluşan kimlik parçalanıyor. Türk Milleti’ni oluşturan kardeşçe yaşay..."

 • Uyuşturucuya “Bir lira”

  Necdet Uybaş: "Son günlerde ilçemizde  “ bir liracılar” türedi. Gece İnönü Caddesi veya Tekel Meydanı’nda gezenlerin yanına yaklaşan 20 yaşlarındaki gençler “Abi bir liran var mı. Karnım aç. ?” diyerek para istiyorlar. Böyle birkaç kişi  benden de para istedi. Önce..."