Yazarlar

 • Uyuşturucu gerçeği

  Necdet Uybaş: "  Gün geçmiyor ki, bir genci şehrin caddelerinde kendini bilmez şekilde yatarken görmeyelim.   Kim bu insanları uyuşturucuya alıştırıyor.   Dün yine Atatürk Parkı civarında daha önce benden 1 lira isteyen ve uyuşturucu kullanmadığını söyleyen o genç ..."

 • KUKLALAR, GÖREVLİLER VE KARAR VERİCİLER

  Nurullah Aydın: "Yaşanan olaylar aslında bir senaryonun uygulanmasından başka bir şey değildir. Yazan ABD, oynayan ne yazık ki bölge liderleri!   Nasıl mı? Önce ikinci dünya savaşı öncesi ile başlayan süreci, dünyada oynanan oyunları ve sonuçlarını görelim. Bunl..."

 • ZİHNİYET VE KİMLİK ŞAŞKINLIĞI

  Keşan Haber: "Millet diyorlar, İslam milleti diyorlar, İbrahim milleti diyorlar. Her toplum, her etnik grup kendi kimliğini söylerken bir kesim ısrarla kimliğini söylemiyor. Anadolu’da bin yıldır oluşan kimlik parçalanıyor. Türk Milleti’ni oluşturan kardeşçe yaşay..."

 • Uyuşturucuya “Bir lira”

  Necdet Uybaş: "Son günlerde ilçemizde  “ bir liracılar” türedi. Gece İnönü Caddesi veya Tekel Meydanı’nda gezenlerin yanına yaklaşan 20 yaşlarındaki gençler “Abi bir liran var mı. Karnım aç. ?” diyerek para istiyorlar. Böyle birkaç kişi  benden de para istedi. Önce..."

 • UYUYAN AJANLAR, CASUSLAR

  Nurullah Aydın: "İnsanoğlu; binlerce yıllık bilgi birikimini, yüksek teknolojik devrimle uygulamaya dönüştürdü. Yüksek teknoloji her alanda günlük yaşamı kolaylaştırırken, yöneten-yönetilen ilişkilerini de şekillendirmede de araç olarak kullanılmaya başlandı.   ..."

 • 1 MAYIS EMEK, BARIŞ, KARDEŞLİK VE DEMOKRASİ MESAJI

  Nurullah Aydın: "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü; 1886 yılından bu yana kutlanan ve emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşma günüdür. Üretim faktörleri içinde yeri doldurulamayan ve en değerlisi emektir. Emek; insan yaşamında yer alan en yüce değerler..."

 • BUNALIM, ARAYIŞLAR

  Nurullah Aydın: "Türkiye yeniden kriz, bunalım ve arayışlar içinde. Türkiye çağdaş bir ülke olmaktan çıkıp Ortadoğu ülkesi olmaya doğru yönelirken, Ortadoğu ülkeleri gibi kaynıyor.   Türkiye’ye yeni roller, yeni yollar çizilmektedir.   Türk Milleti tarihin en ağ..."

 • KİME KİMLERE GÜVENİLİR?

  Nurullah Aydın: "İnsanlar çoğu kez hayal kırıklığı yaşar. “Ona güvenmiştim ne kadar da inandırıcıydı oysa yalancıymış, sahtekarmış beni kandırdı” der. Kime güvenmeliyiz? Adam gibi adamlara. Peki adam gibi adamlar kim? İnsan tipleri 1. Güvenilir insan 2. Güvenilmez in..."

 • TEMİZ KEŞAN DERNEĞİ …

  Necdet Uybaş: "Temiz Keşan Derneği bugün  gazetecilerle bir araya geldi. Konu adından da anlaşılacağı üzere  esasında  havası Türkiye’nin en kirli  ilçesi yaşadığımız Keşandı… Temiz Keşan Derneği şu anda Edirne ve ilçelerinde en çok üyeye sahip bir sivil toplum kur..."

 • KEŞAN’DA UYUŞTURUCU GERÇEĞİ

  Necdet Uybaş: "Geçtiğimiz günlerde Keşan’da uyuşturucuya dikkat çekmek için belediye önderliğinde Lions Kulübü’nün de katkıları ile bir konferans düzenlendi. Konferanssa Keşan Kaymakamı Nuri Özder ile Belediye Başkanı Mehmet Özcan’da katıldı. Konferansa gelenler ar..."