Video Galeri
Keşan haber de yer alan bölge ile ilgili haber videolarını izleyebilirsiniz

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, devletin ciddi bir kamu kurumu olan Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) hem piyasaları düzenleme görevini yerine getiremediğini hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmadığını söyledi.

okan-gaytanciogluGaytancıoğlu, TBMM ‘de düzenlediği basın toplantısında, TMO taşeron firma üzerinden çalışan, ancak işten çıkarılan 283 kişinin durumuna değindi.

Tarım alanının en önemli kuruluşlarından TMO’nun, AK Parti ‘nin yanlış politikaları ile etkisiz hale geldiğini savunan Gaytancıoğlu, kurumun, asli görevini yerine getiremediğini, piyasalar üzerinde etkili olmadığını ifade etti.

TMO’nun 2015 yılı Nisan ayında sınavla 283 personel aldığını ve bu kişileri taşeron firma üzerinden çalıştırdığını iddia eden Gaytancıoğlu, personelin, hükümetin açıklamalarıyla kadro beklentisi içine girdiğine işaret etti.

Gaytancıoğlu, 283 kişinin, görev yaptıkları süre içinde farklı taşeron firmalar üzerinden çalıştırıldığına değinerek, 15 Temmuz darbe girişiminden biay sonra ise gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldıklarını ifade etti.

Basında, bu durumu FETÖ operasyonu ile ilişkilendiren, personelin bir dönem bağlı olduğu firmalardan birinin FETÖ’cü olduğu yönünde haberler çıktığını belirten Gaytancıoğlu, ancak bu firma üzerinden taşeron çalıştırılan 283 kişinin peşin hükümle, haklarında herhangi bir iddia olmadan işten çıkarılmalarının kabul edilemez olduğunu bildirdi.

İşten çıkarılanlardan 104’ünün dönüş için dava açtığını aktaran Gaytancıoğlu, pek çok ikişinin ise “ülkede yaratılan korku ortamından” etkilenerek haklarını arayamadığını savundu.

Gaytancıoğlu, 104 kişinin açtıkları davaları kazandıkları halde işe geri alınmadıklarını, ancak dava açmayan 24 kişinin ise Afyonkarahisar’da işe başlatıldığını ifade ederek, bu kişilerin AK Parti ile bağlantılı olduğunu ileri sürdü.

Olayın takipçisi olacaklarını vurgulayan Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

“İnsanların haklarında herhangi bir soruşturma, inceleme olmadan damgalanması doğru değildir. Devletin ciddi bir kamu kurumu olan TMO, hem piyasayı düzenleyemiyor hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmıyor. Davayı kazananlar neden işe geri döndürülmüyor. Biz CHP olarak onların hakkını arayacağız. Biz TMO işçilerine de herkese de adalet istiyoruz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun herkesin hakkını savunacağız. TMO Genel Müdürü’nü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nı bu durum için göreve çağırıyoruz.”

0

 


1. 160 milyar dolarlık fon yapay zekanın emrinde Bridgewater şirketi tüm yönetim kararlarını yapay zekaya bırakmaya hazırlanıyor. Ülkemizde serbest fon olarak da bilinen ve çok yüksek miktarlarla girilip katılımcılarına neredeyse kaybetmeme garantisi veren yatırım fonları artık yapay zeka tarafından yönetilecek. Bu kararın ortaya çıkış süreci, dünyanın en zengin 100 insanı arasında gösterilen. Bridgewater’ın kurucusu Ray Dalio’nun şirketin başında olmadığı zamanlarda şirketi onun gibi yönetebilecek ve güvenebileceği bir yönetici aramasıyla başladı. İnsanların duygusal ve psikolojik sebeplerle hatalı kararlar alabileceğini düşünen ve dünya ekonomisini bir anda tepetaklak edebilecek kadar büyük bir miktarı yanlış ellere teslim etmek istemeyen Dalio, en iyi yöntemin işi kendi kriterlerine göre hareket eden bir yapay zekaya bırakmak olduğunu düşündü…

Devamı videoda.

Muhammet HAMARAT

mhamarat13@gmail.com

twitter.com/muhammet22_67

0

 


CEM TOKER KEŞAN’DA paylaşan: necdetuybasLiberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı Cem Toker,savundukları değerlerin hür dünyada temsil edilen değerler olduğunu söyledi.

Toker,Edirne’nin Keşan ilçesinde yanında Edirne 1. sıra milletvekili adayı Olcay Karaman,Kırklareli 1. sıra adayı Gül Denge,Tekirdağ 1. sıra adayı Volkan Baylan ve parti yöneticileri ile ziyaretlerde bulundu.

Toker, Yenimuhacir beldesinde vatandaşlara seslenerek partisini anlattı.

Partinin fazla tanınmıyor olabileceğini aktaran,Toker,21 sene önce kurulduklarını ve seçimlere girdiklerini ifade ederek şunları söyledi:”Türkiye’de parti kurmak kolay. 100’den dazla parti var.Ama bir partiyi kapatıp gitmek akıl karı değil. Muş’ta yaşadığımız bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum.Geçen seneki yerel seçimlerde Muş’un farklı ilçelerinden adamlar geldiler.Biz LDP’den aday olmak istiyoruz dediler.Bizim orada örgütümüz yok. Merak edip sordum.Bana dediler ki,”Abi kim tanır seni kim anlar liberal demokrasiden.”Biz dedi, pusulayı önümüze yaydık.Her parti birbirleriyla kavgalı. LDP ‘ye geldik.sağcı desen değil,solcu desen değil.Savunduğu adalet ve özgürlük. Abmlemi Yunus.Bu hoşumuza gitti. Birde insanlar burada baskıdan bıktı.AKP,PKK,Hüdapar baskısı.Biz çıktık LDP adayıyız dedik. Kimse bize sataşmadı.”Tarihimizde ilk defa o bölgede 14-15 meclis üyesi ile bir belde başkanlığını kazandık.Siyaseti takip edenler, 20 senedir süren kör düğüşü, ya 4 sene daha ayni kavgalarıi ayni harekettleri ayni stresi yaşayacağız. Yada siyasete yeni partiler yeni isimler taşıyacağız.”

 


KEŞAN BERKİN İÇİN YÜRÜDÜ paylaşan: necdetuybasGezi parkı eylemleri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 15 yaşındaki  Berkin Elvan için Keşan’da demokrasi platformu üyeleri yürüyüş düzenledi.

Halk Eğitimi  Merkezi önünde toplanan kalabalık,buradan  Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Yürüyüş sırasında  hükümet aleyhine sloganlar atıldı.Berkin Elvan’ın fotoğrafları ve isminin yazıldığı dövizler taşındı.

Yürüyüş güzergahında bulunan  Keşan AK  Parti ilçe Binası çevresinde polis güvenlik önlemi alındı.

Daha sonra  yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde  yapılan basın açıklaması ile son buldu.

Yürüyüşe katılanlar olaysız bir şekilde dağıldı.

 


KEŞAN MUHARREM İNCE paylaşan: necdetuybas 

HP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Yatak odasında ayakkabı kutularında doları olanlar gitsin ampule bassın oyunu. Ürünü para yapmayan üretici, emekli işçi memur gelsin Atatürk’ün partisine oyunu versin.”dedi.

İnce,Trakya turunun son konuşmasını Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Beğendik beldesinde yaptı.

Bu seçimde ikili bir yapı olduğunu, bir tarafta bakan evlatlarının,diğer tarafta ise  vatan evlatlarının olduğunu söyleyen İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü:” Bunlar deveyi amuduyla yutmuşlar.Kamyonla para çalmışlar.Bunlar bizim hazineden paramızı çaldı.Sandıkta oyumuzu çaldı.Çocuklarımızın sınav sorusunu çaldı, gazetelerin manşetlerini çalıyor. ‘Alo Fatih, değiştir, altyazıyı sil’, mahkeme kararlarını çaldı. Duydum ki, burada da sahte seçmen varmış. Bundan hep birlikte kurtulacağız. Doğru Yolcusu Anavatanlısı DSP’lisi MHP’lisi, AKP’lisi hiç fark etmez.  AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, onların bir kabahati yok, onlar iyi olsun diye verdiler, güzel olsun diye verdiler. Hiçbir kabahatleri yok. Onlara sakın kızmayın, küsmeyin.”

 

BU PARTİ ATATÜRK’ÜN PARTİSİ

Muharrem İnce, CHP’nin   Atatürk’ün partisi olduğunu ifade ederek: “Babamızın malı değil .Bu parti bize Atatürk’ün emaneti.  Türkiye’nin üç Y sorunu vardı. Türkiye’de yoksulluk vardı. Yolsuzluk vardı. Yasaklar vardı. 2002’de bunlar iktidara gelirken ne dediler? ‘Bunları bitireceğiz’ dediler.Bu  üç Y yerinde duruyor mu ? İki  Y daha eklediler. Buna bir yalanı, birde yüzsüzlüğü eklediler. Yüzsüz bunlar yüzsüz. Soyduğun ortada, çaldığın ortada. Daha ne konuşuyorsun? Ama bakın bunlar Müslüman adam. Nasıl Müslüman adam? Kasaları var, dolarlar var, avrolar var, yanında da para sayma makinesi var. Niye var. Çünkü ‘Müslüman adam paraya el sürmez, makineyle sayar’ diyor. Biz şimdi bunlardan birlikte kurtulacağız. Nasıl yapacağız onu? Bir kere cesur olacağız ve diyeceğiz ki, ‘Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler, hazine soyulurken aldırmıyor öküzler.’ bunu dedirtmeyeceğiz. Meydan okuyacağız, korkacak mıyız bundan yani?”  Tercihinizi şöyle yapacaksınız. Yatak odasında ayakkabı kutularında doları olanlar gitsin ampule bassın oyunu. Ürünü para yapmayan üretici, emekli işçi memur gelsin Atatürk’ün partisine oyunu versin.Bunlara 30  Mart’ta ilk darbeyi vuracağız.Hemen ardından erken seçim. İnşallah bir dahaki seçime bakan olarak geleceğim.”şeklinde konuştu.

İnce,konuşmasının ardından İstanbul’a hareket etti.

(Videolu Haber)-

DSC_1732 - Kopya DSC_1737 - Kopya

Türkiye Bayanlar 3.Voleybol Ligi B Grubu’nda mücadele eden Keşan Gençlik takımı 4 Şubat 2014 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Kulüp Başkanı Sadi Kuru, Keşan Gençlik Kulübü Başkan Yardımcısı Recep Özcan, Basın Sözcüsü Esen Şentürk,Yönetim Kurulu üyesi Turgay Balcı, Antrenör Ali İdrisoğlu ve takım oyuncuları saat 16.00’da Özcan’ı makamında ziyaret ettiler.

DSC_1740 - Kopya

Kuru, “Sayın başkanımızı uzu zamandan beri oyuncularımızla ziyaret etmek istedik. Ancak bu tatil boşluğunda denk geldi ve sayın başkanımızı ziyaret ediyoruz. 4 Şubat 2014 Salı günü saat 14.00’te lider Yeni Hendekspor ile oynayacağımız  maça Sayın başkanımızı da davet ediyoruz.Ayrıca sayın başkanımıza kulübümüze verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

DSC_1746 - Kopya

Özcan’da ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, “Sporcularımıza oynayackalrı lig maçlarında ve 4 Şubata lider Yeni Hendekspor ile oynayacağı karşılaşmada başarılar diliyorum.Takımımızı daha yukarılara taşımak gibi bir niyetimiz yok. Önemli olan bu takım oyuncularımızın Keşanlı gençlere voleybol sporunu sevdirmeleri önemli.Bir anlamda bu takımdaki oyuncularımız spor elçiliği yapıyorsunuz.Yeter ki alttan gelen sporcularımız da bu sporu sevsinler.Salon sporları içersinde en çok ilgi çeken basketbol ve voleybol sporudur. Keşan’da da voleybol sporudur.Özellikle bayan seyirciler voleybolu tercih ediyor.Her geçen yıl voleybol sporu burada seviliyor” dedi.

(Videolu Haber)-

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, 3 Şubat 2014 Pazartesi günü; Belediye Encümen üyeleri; Yılmaz KarataşoğluSamet Serdar Dinçer ve Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Gümülcineli ile birlikte Trakya’nın en büyük projesi olan ve Esnaf AVM olarak değerlendirilen Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi inşaatındaki çalışmaları yerinde inceledi.

DSC_1691 - Kopya DSC_1701 - Kopya

Alkan İnşaat Yetkilisi Orhan Alkan ve diğer inşaat firması yetkililerinden Esnaf AVM’nin son durumu hakkında bilgiler alan Özcan ve beraberindekiler, Yeni Belediye Binası, otoparklar, sığınak, sinema salonları, işyerleri, pazar yeri olmak üzere tüm alanı yerinde inceledi.

ALKAN: hızlı bir şekilde hayata geçen projenin Trakya’da örneği yok

ESNAF AVM yükseliyor (3) - Kopya IMG_2067

İncelemeler sonrası Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi hakkında bilgileri basın mensupları ile paylaşan Orhan Alkan“Keşan’da hızlı bir şekilde hayata geçen projemizin Trakya’da örneği yok. Türkiye’de de bu tip bir kompleks çok sınırlı sayıda. Bu nedenle Başkanımızın Keşan’a çok güzel bir eser kazandırdığını düşünüyorum. Keşan halkının yapılan iş nedeniyle başkanımıza çok şey borçlu olduğunu da düşünüyorum. Önümüzde daha 1 yıllık çalışma süremiz daha var. Zor ve ağır bir zeminde çalışmalarımız sürüyor. Şu an projede %60’lar seviyesini geçtik. Hedefimiz yıl sonunda projeyi tamamlamak. Yeni belediye binasını da bir an önce Keşan Belediyesi’ne teslim etmek istiyoruz. Bu sayede onlar da içeride kendi çalışmalarını yapabilirler. 18 bin m2’lik alanda 2 bin m2’lik bir temel alanımız kaldı.” dedi.

                ÖZCAN: proje Keşan’ın gurur projesi

Alkan’ın konuşmasının ardından Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan konuştu.

DSC_1724 - Kopya ESNAF AVM yükseliyor (7) - Kopya

İnşaat çalışmalarına başlanmasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçtiğine vurgu yapan Özcan, şunları kaydetti: “1 yıllık çalışma programı sonrasında müteahhitlerimizin enerjik çalışmalarıyla %60’lık bir seviyeye ulaşıldı. Proje 700 iş gününde bitirilecek. Ancak firmamız bu süreden daha önce işi bitirme hedefinde. Yapılan proje gerçekten Keşan’ın gurur projesi. Bu projenin hazırlık çalışmalarına geçen dönem başladık. Ancak işin başlaması bu dönemde oldu. Bu projeye hem geçen dönem hem de bu dönemde emek veren kendi meclis üyelerim ile diğer meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Keşan’a ölmez bir eser bırakacağız. Proje ortaya çıktıkça heyecanımız kat kat artıyor. Tek arzumuz işin kazasız belasız sona ermesi. Esnafımızı iş yerlerine yerleştirip bu alanda ticareti faaliyetin yapıldığını görmek istiyoruz. Projemizin Keşan’ın ticari hayatına çok ciddi katkıları olacak. Projemizde yok yok. Sığınağımız bile var. Toplamda 3200 m2’lik sığınağımız var. Bu sığınak yapı mevzuatına göre büyük yapılarda olması gereken bir şey. Allah göstermesin ama biyolojik ya da nükleer saldırılar olabilir, savaş ya da depremler, seller olabilir. Belki bu sığınaklar atıl yapılar gibi gelebilir, 100 yılda 1 lazım da olabilir ama lazım olduğunda da binlerce insanın hayatını kurtarır. Bizim işte tam da böyle bir alanımız var. İklimler her zaman böyle sürmeyebilir. Her zaman huzur içinde de yaşayamayabiliriz. Projemizin hızlı ilerlemesinden idare olarak çok memnunuz. İşyeri sahiplerinin ticari faaliyetlerinde memnun olduğunu görmek de umarım nasip olur.”

“Trafikle ilgili projemizde yeni pazaryerindeki otoparkın hizmete geçmesini bekliyoruz”

Mehmet Özcan konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

IMG_2066 - Kopya

Keşan’ın şehir içi trafik düzenlemesi ile ilgili yaşanan gelişmelerle hakkında bilgi istenen Özcan, şunları paylaştı: “Pazaryeri projesi ile şehir içi trafik düzenlemesi iç içe olan projeler. Trafikle ilgili projemizde, yeni pazaryerindeki otoparkın hizmete geçmesini bekliyoruz.”

“Proje yapıp çalışana, şehrinin sorunlarının çözümünü bilene yardım edilir”

Mehmet Özcan’a daha sonra Malkara’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın da katıldığı toplantıda Keşan Belediyesi’nin hizmetlerinden övgü ile bahsedilmesi ve Faik Öztrak tarafından hizmet almak için illa iktidar partisinden yana olmamanın en büyük göstergesinin Keşan Belediyesi olduğu yönündeki değerlendirmesi soruldu. Özcan konu hakkında şunları ifade etti: “Bu övgüler halkın takdiri. Ama sadece Esnaf AVM projemiz bile Trakya’nın en büyük projesi. Ben Malkara’ya parti içi çalışmalarımızdan dolayı gittim. Malkara Belediye Başkan Adayımızın toplantısıydı bu çalışma. Keşan’da belediye genel iktidar partisinden değil. Ama yinede çok büyük hizmetler yapıyor. Bu anlamda Keşan çok güzel bir örnek. Tekirdağ ve Malkara’da AKP, <Bize oy verin size hizmet getirelim.> diyor. Keşan’da hizmet anlamında yapılanlar bu sözü tam manasıyla çürütüyor. 2004’te Tekirdağ Belediyesi onlardaydı, 2009’da tek bir eser bırakmadan çok yüklü bir borçla gittiler. Malkara Belediyesi de yıllardan beri hep iktidardan yana olan bir belediye. Malkaralılar AKP döneminde zaman kaybı yaşadıklarını aktardı. İktidarda da olunsa proje yapmadıktan sonra yukarıdan oluk oluk paranın akacağı bir devlet sistemi yok. Öyle bir devlet de yok. Proje yapıp çalışana, şehrinin sorunlarının çözümünü bilene yardım edilir.”

“Keşan Belediyesi’nin kredibilitesi çok yüksek”

IMG_2043 - Kopya IMG_2048 - Kopya

Belediyelerin kredibilitesi olduğuna işaret eden ve bu kredibilitenin yapılan işlerle doğru orantılı olduğunu aktaran Mehmet Özcan, şunları dile getirdi: “Kimse batak yere kredi de vermez borç para da vermez. Keşan Belediyesi’nin kredibilitesi çok yüksektir. İktidardan yana olunca hizmet geleceğini söylemek kolaycılıktır. Önemli olan belediye başkanlarının ekibi ve yönetimiyle korkmadan çalışmasıdır.”

CHP’nin Keşan Belediye Başkanı Adayı’nın 9 Şubat’ta açıklanması ve sürenin az kalması ile ilgili yorumu sorulan Özcan şunları dile getirdi: “Bu konu CHP Genel Merkezi’nin takdiridir. Bu konuda lehime veya aleyhime yorumda bulunmak istemiyorum.”

Mehmet Özcan, pazaryeri kompleksinin işletiminin nasıl olacağı yönündeki soruya da şu yanıtı verdi: “Belediyemiz de komplekste yer alacağı için site işletimi anlamında çok bir sorun olacağını sanmıyorum. Site yönetim planları oluşturulacak ve her şey kurallara göre olacak. Sitenin Meclis’ten geçecek Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Yönetmeliği olacak. Komplekste kiracılar da belediye de söz sahibi olacak. Ancak bu konu Bundan sonraki Meclis’in takdirine kalmış bir durum.”

Özcan ve beraberindekiler açıklamalarının ardından alandan ayrıldı.   

 

 

(Videolu Haber)-

27 Ekim 2013 Pazar günü başlayacak olan Edirne Süper Amatör Lig’de deplasmanda Edirnespor ile oynayacak olan Anafartalarspor bu maçın hazırlıklarını Antrenör Serkan Bayraktar nezaretinde sürdürüyor.

IMG_9752

23 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 18.30’da Bayraktar nezaretinde çalışmalarını sürdüren Anafartalarsporlu futbolcuların ilk lig maçı öncesi hırslı oldukları gözlendi. Antrenmanda basına açıklama yapan Bayraktar, “Bu hafta başlayacak ilk maçımızı deplasmanda Edirnespor ile oynayacağız. Ligdeki bu ilk maçımızı kazanarak lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Lig hazırlıklarımızı tamamladık.Rakibimiz de iyi bir takım kurdu.İlk maçlar her zaman zordur.Tabi ki hedefimiz belli şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz.Bu iddiamızı sürdürmek için bu maça da her maça olduğu gibi bu maça da galibiyet için gideceğiz.İnşallah istediğimiz sonucu alır ve lige 3 puana başlarız.Takımımızda Özdemir’in arka adelesinde bri sorun var.Ayrıca Samet’in de arka adelesinde sorun var. Bu sakatlıkları gidermeye çalışıyoruz.Samet büyük bir ihtimalle oynayacak Özdemir’in durumunu hafta sonuna kadar takip edeceğiz.Bunun haricinde Rıfat belki bu maçta olmayabilir.Evraklarınd bir eksiklik olduğu için lisansı yetişmedi.Bu hafta yetişmese de önümüzdeki hafta muhtemelen takımdaki yerini alacak.Başka da bir sorunumuz bulunmamaktadır” dedi.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

(Videolu Haber)-

Sezon başında Yenikarpuzluspor’dan Keşanspor’a transfer olan ve sezon çalışmalarına katılan ve Keşanspor’dan lisansı çıkartılan ilk 3 hafta Keşanspor takımında yer aldıktan sonra Yenibosna ile oynanan maçın ardından Antrenör Algun Erdem ve Yönetim Kurulu kararı kadro dışı bırakılan Süleyman, yaptığı basın açıklaması ile Keşanspor Antrenörü Algun Erdem ve Keşanspor Yönetimine sitem etti.

IMG_9745

Şeref Aldanmaz’ın haksız bir şekilde yenildiğini ve ardından göreve gelen Antrenör Algun Erdem’in kendisine şans tanımadığını belirten Süleyman, “Takımda Hakkan Akkır sakat olmasına rağmen her zaman kadroda yer aldı. Keşanspor bir futbolcunun yaptığı takımla sahaya çıkıyor. Takımda ikilik var.Hocam beni hiç görmeden ve şans vermeden beni haksız bir şekilde takımdan gönderdi.Benim nasıl bir futbolcu olduğumu Keşan ve bölgedeki futbolseverler biliyorlar.”dedi.

İŞSİZ KALDIM

Süleyman Keşanspor’a transferi nedeniyle şimdi işsiz kaldığını da belirterek, “Futbol uğruna çalıştığım işimden ayrıldım. Ama şimdi işsiz kaldım.Aç ve susuzum”

KEŞAN POSTASININ YAZDIKLARI DOĞRU İDİ

Süleyman, kendisine yöneltilen bir soru üzerine “www.kesanpostasi.com sitesinde Erdoğan Demir’in yazdığı göreve gelen Algun Erdem’in Keşanlı oyuncuları takımda istemediğini belirten yazısının doğru olduğunu da belirterek “O yazı yazılmamış olmasaydı hiç bir Keşanlı ve bölge futbolcusu takımda kalamazdı. Bu yazı sayesinde bu oyuncular takımda kaldı ama onlar da yedek falan olarak bekliyorlar veya takıma alınmıyorlar” dedi.

TRANSFERİM KONUSUNDA YARDIMCI OLMADILAR

Takımdan ayrılması ile ilgili Keşanspor Yönetim Kurulu tarafından başka bir takıma gitmesi konusunda kendisine yardımcı olunacağı konusunda açıklama yapıldığını belirten Süleyman, “Ancak ben kadrodığıkaldıktan sonra Lüleburgazspor,Babaeskispor ve Anafartalarspor’dan teklif geldi. Ama Anafartalarspor’dan bonservisim için 4 bin TL istediler. Ama 18 Kasım’a beni 1.000 TL bedelle verdiler.Beni Anafartalarspor’a vermemelerinin sebebi Play Out maçında muhtemelen Edirne Süper Amatör Ligi’nde şampiyon olması beklenen Anafartalarspor ile oynayacak olmalarıdır.Hatta Serkan hoca Nejat Çabuk ile görüşerek Keşanspor’dan alacağına karşılık benim bonservisimin verilmesini talep etti ama bunu da kabul etmediler” dedi.

ANAFARTALARSPOR İSTERSE KİRALIK DÖNEMİNDE GELEBİLİRİM

Süleyman son olarak, Ocak ayında başlayacak kiralık döneminde Anafartalarspor ve Serkan hocanın istemesi halinde Anafartalarspor’a gelebileceğini de belirttti.

Haberle ilgili  görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

pavli
pavli panayırı pehlivanköy ile necdetuybas
Pavli panayırı 2013 ile necdetuybas         

Osmanlı Padişahı 2. Addülhamit’in emri ile Kırklareli’nin Pehlivanköy ilçesinde kurulan panayır 104 yıldan bu yana özelliğini kaybetmeden devam ediyor.

Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, yaptığı açıklamada,panayırın 104 yıldan bu yana kesintisiz olarak Eylül ayı içinde kurulduğunu belirtti.

Panayırın ilk olarak 1908 yılında Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamit’in emri ile kurulduğunu aktaran Açıkel, panayırın esas amacının bölge halkının hasat sonu yetiştirdiği mallarına hem pazar hem de eğlence imkânı sunmakta olduğu bunun yanı sıra da kışlık ihtiyaçlarını buradan temin edip köyüne çekildiğini aktardı.

Açıkel,sözlerine şöyle devam etti.” 104 yıldır kesintisiz devam ediyor. Trakya’da panayır kalmadı.Bütün panayırlar festivale dönüştü. Ama biz panayır olarak devam edeceğiz.Bizim kültürümüzün bir parçası.Bizim için bir milat gibidir.Eskiden bütün alışverişler ve düğünler buna göre  düzenlenirdi. Panayır öncesi ve panayır sonrası gibi.Panayırımıza tüm  Trakya’dan ziyaretçiler  gelir.Panayırı 4 gün boyunca 100 kişi ziyaret ediyor.”

 

-Panayır Sona erdi

 

Bu yıl 12  Eylüll Perşembe günü başlayan 4 gün süren  ve renkli görüntülere sahne olan geleneksel 104. Pehlivanköy Panayırı  sanatçı Yusuf Güney’in  verdiği konserle sona erdi.

Bu arada Türkiye’nin bir çok yerinden gelen  fotoğtafçılarda panayırda renkli, görüntüler yakaladılar.