Fotoğraf Galeri
Trakya Bölgesinin en güncel fotoğrafları Keşan Haber de

İpsala Yeni Gazete  muhabiri ve www.kesanpostasi.com sitesi Köşe Yazarı Sonay Can Sarı Basın Kartını Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen’in elinden aldı.

22491787_1939906042924383_6758533028479111345_n 22528602_1939906039591050_7583929639547137578_o

Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen ve beraberinde müdürlükte görevli memur Süleybe Kasap’ın byapmış olduğu ziyaret neticesinde Sonay Can Sarı Basın Kartını teslim aldı.

Ülgen, daha önce gazetecilerin basın kartlarını müdürlükten aldıklarını fakat yeni bir uygulama başlatarak Edirne Merkez ve ilçelerde bulunan sarı basın kartı hak etmiş gazetecileri ve gazetelerine ziyaret gerçekleştirerek teslim ettiklerini söyledi.

22528821_1939906036257717_3809514011279538932_oSon komisyonda Edirne’de 5 gazetecinin basın kartı baş vurusu yaparak beşinin de basın kartını almayı hak ettiğini belirten Ülgen, ” Bugün Yeni Gazete ziyaretimizde Sonay beye kartını bizzat vermek aynı zamanda gazetenizi ziyaret etmek amacı ile geldik. hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sonay Can ise mutlu ve gururlu olduğunu belirterek; ” ilçelerde bu uygulama bir ilk oluyor. Daha önce bunu yaşamamıştık.Arkadaşlarımız Edirne’den alıyorlardı kartlarını. Bu güzel bir jest oldu. Mutluyum. Artık emekliliğimin son dönemlerinde de olsa böyle bir karta böyle bir prestije sahip olmak çok güzel bir duygu. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, devletin ciddi bir kamu kurumu olan Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) hem piyasaları düzenleme görevini yerine getiremediğini hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmadığını söyledi.

okan-gaytanciogluGaytancıoğlu, TBMM ‘de düzenlediği basın toplantısında, TMO taşeron firma üzerinden çalışan, ancak işten çıkarılan 283 kişinin durumuna değindi.

Tarım alanının en önemli kuruluşlarından TMO’nun, AK Parti ‘nin yanlış politikaları ile etkisiz hale geldiğini savunan Gaytancıoğlu, kurumun, asli görevini yerine getiremediğini, piyasalar üzerinde etkili olmadığını ifade etti.

TMO’nun 2015 yılı Nisan ayında sınavla 283 personel aldığını ve bu kişileri taşeron firma üzerinden çalıştırdığını iddia eden Gaytancıoğlu, personelin, hükümetin açıklamalarıyla kadro beklentisi içine girdiğine işaret etti.

Gaytancıoğlu, 283 kişinin, görev yaptıkları süre içinde farklı taşeron firmalar üzerinden çalıştırıldığına değinerek, 15 Temmuz darbe girişiminden biay sonra ise gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldıklarını ifade etti.

Basında, bu durumu FETÖ operasyonu ile ilişkilendiren, personelin bir dönem bağlı olduğu firmalardan birinin FETÖ’cü olduğu yönünde haberler çıktığını belirten Gaytancıoğlu, ancak bu firma üzerinden taşeron çalıştırılan 283 kişinin peşin hükümle, haklarında herhangi bir iddia olmadan işten çıkarılmalarının kabul edilemez olduğunu bildirdi.

İşten çıkarılanlardan 104’ünün dönüş için dava açtığını aktaran Gaytancıoğlu, pek çok ikişinin ise “ülkede yaratılan korku ortamından” etkilenerek haklarını arayamadığını savundu.

Gaytancıoğlu, 104 kişinin açtıkları davaları kazandıkları halde işe geri alınmadıklarını, ancak dava açmayan 24 kişinin ise Afyonkarahisar’da işe başlatıldığını ifade ederek, bu kişilerin AK Parti ile bağlantılı olduğunu ileri sürdü.

Olayın takipçisi olacaklarını vurgulayan Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

“İnsanların haklarında herhangi bir soruşturma, inceleme olmadan damgalanması doğru değildir. Devletin ciddi bir kamu kurumu olan TMO, hem piyasayı düzenleyemiyor hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmıyor. Davayı kazananlar neden işe geri döndürülmüyor. Biz CHP olarak onların hakkını arayacağız. Biz TMO işçilerine de herkese de adalet istiyoruz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun herkesin hakkını savunacağız. TMO Genel Müdürü’nü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nı bu durum için göreve çağırıyoruz.”

0

Keşan ve çevresindeki karayollarında trafik yoğunluğu devam  ediyor.

Bayram tatillerini  tatil yörelerinde veya memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar  Keşan ve çevresinde trafik yoğunluğu ile karşılaşıyor.

Trafik  lambalarının olduğu  kavşaklarda  ara sıra uzun kuyruklar oluşuyor.trafik ekipleri karayollarında trafiğin aksamaması için yoğun çaba sarf ediyor.