KEŞAN DOÇEK YÜRÜYÜŞÜ

Güncel Haberler

Keşan DOÇEK bu yıl 39. Turizm Haftası Kutlamaları nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) ile birlikte Dişbudak – Mecidiye güzergahında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Turizm Haftası nedeniyle yapılan doğa yürüyüşü Dişbudak Köyünden başladı ve son günlerde “Taş Ocağı İstemiyoruz” protestolarıyla sık sık gündeme gelen Kartalkaya mevkiinde devam ederek Mecidiye Köyünde sona erdi.

Doğa yürüyüşüne İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Zaim BOSNALI ve Şube Müdürü Ayşe Aynur ERBEK ile birlikte 72 kişi katıldı.

Oldukça serin geçen bir günde yürüyüşçüler bölgemizin en güzel coğrafyalarından olan Dişbudak-Mecidiye arasındaki görsel zenginliği doyasıya yaşadı. Dere ve küçük şelalelerin içinden geçen grup yaklaşık 20 km’ye varan yürüyüşlerini Mecidiye beldesinde bitirirken, yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Keşan DOÇEK Genel Sekreteri Nail ÖZKAN, “Bölgemizin bir eko-turizm cenneti olduğunu vurguladı ve doğayı seven herkesin doğa yürüyüşü faaliyetlerine katılabileceğini, derneğimizin bölge halkına doğa sporlarını sevdirmek için çalışmalar yaptığını” sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir