Keşan 11. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdi

 

Keşan’da 6 gün boyunca Atatürk  Kapalı Spor Salonunda devam eden turnuvada, genel katogoride Azerbaycan’dan  Vugor  Rastov birinci olurken, Bulgaristan’dan Aleksander Delchev ikinci,Gürcistan’dan Gıgo Ouporadze üçüncü oldu.

 

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan,Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), Keşan Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi işbirliğince düzenlenen turnuvanın  gurur verici  bir organizasyonla sona erdiğini söyledi.

 

Turnuvanın her geçen yıl dada da olgunlaşmaya başladığına vurgu yapan Özcan,”Alnımızın akı ile turnuvadan çıktık.Satranç Federasyonuna teşekkür ediyorum”dedi.

 

Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi,Mustafa İmamoğlu’da yaptığı değerlendirmede,çok güzel bir ortamda sıfır sorunla 6 gün geçirdiklerini ifade ederek,”Turnuvaya ciddi anlamda katılımcılar vardı.Bunların bir kısmı büyük usta,bir kısmı uluslar arası usta veya pide ustası dediğimiz hem Türkiye’nin hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden satranç ustaları vardı.”şeklinde konuştu.

5 kategoride yapılan Keşan 11 Ulusla arası Satranç Turnuvasında derece alanlara ödülleri de düzenlenen törenle verildi.

Turnuvaya,Türkiye ile birlikte,Gürcistan, Azerbeycan, Bulgaristan, Yunanistan, İran, Irak, Türkmenistan ve Türkiye’den 155 sporcunun katıldığı bildirildi.

Turnuvada dereceye girenler ve aldıkları ödüller şöyle;

En Küçük Sporcu: Mustafa Alper Aymış (Madalya)

Emektar Sporcu: Eyüp Türkücü (Kupa)

En İyi 10 Yaş Altı Sporcu

  1. Emirhan Tarlaşabaşı (Kupa-Satranç takımı)
  2. Ahmet Utku Üüzümcü (Satranç takımı)
  3. Ahmet Burak Çakın (Satranç takımı)
  4. Esma Doğa Duran (Satranç takımı)
  5. Mustafa Zorbey  Şenyüz (Satranç takımı)
  6.  Özgür Deniz Dinçer (Satranç takımı)
  7. Yağız Gallevci (Satranç takımı)
  8. Serhan Berat Özdemir (Satranç takımı)
  9. Hasan Gökmen Topal (Satranç takımı)
  10. Barış Berk Kineşçi (Satranç takımı)

En İyi 12 Yaş Altı Sporcu

  1. Aryan Gholami (Kupa-Madalya-350 TL)
  2. Deniz Özen (Madalya-200 TL)
  3. Berke Güncan  (Madalya -150 TL)

(Bu branşta ayrıca 4-5- 6 ve 7.ye de 100 TL para ödülü takdim edildi.)

En İyi 16 Yaş Sporcu

  1. Noe Tutisani (Kupa-Madalya-700 TL)
  2. Ozan Cingöz (Madalya-500 TL)
  3. Kıvanç Karaoğlan (Madalya-400 TL)

(Bu branşta ayıca  4.’ye 300 TL,5.ye 250 TL, 6.ya 200 TL, 7.ye 150 TL ve 8.’ye 100 TL para ödülü verildi.)
En İyi Kadın Oyuncu

1-      Duru Okuyaz (Kupa –Madalya-300 TL)

2-      Hande Zengin (Madalya-150 tl)

3-      Burcu Melis Temel (Madalya)

En İyi Türk Oyuncu

1-      Orlehan Eminov (Kupa-Madalya-1000 TL)

2-      Melih Yurtseven (Madalya-700 TL)

3-      Necmettin Korkmaz (Madalya-500 TL),

(Bu branşta ayrıca 4.olana 350 TL ve 5.olana 250 TL para ödülü verildi)

 

 

GENEL KATEGORİ

1-      Vugor Rasdov (Azerbaycan)-(Kupa-Madalya-2000 TL)

2-      Aleksander Delchev (Bulgaristan)-( Madalya -1500 TL)

3-      Gıga Quparadze (Gürcistan)-(Madalya-1000 TL

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir