Kaymaz,  müjdeyi verdi: “Keşan TB, 2 Nisan’dan itibaren üyelerine 200 bin TL’ye kadar kredi verecek

Ekonomi Haberleri

Keşan TB Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, üyelere müjdeyi verdi: “Keşan TB, 2 Nisan’dan itibaren üyelerine 200 bin TL’ye kadar ‘Nefes Kredisi’ kullandırmaya devam edecek”

Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, dün düzenlediği basın toplantısında; Ankara ziyareti hakkında bilgi verirken, 2 Nisan 2018 Pazartesi gününden itibaren Ticaret Borsası üyelerine yönelik olarak verilmeye başlanacak olan “Nefes Kredisi”nin de müjdesini verdi.

“5 yıldızlı hizmet veren borsa olduk”

Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük’ün de katıldığı Keşan Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda saat 13.30’da başlayan toplantıda; 28 Mart’ta Ankara’ya tüm yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette Keşan Ticaret Borsası’nı 5 yıldızlı borsa yapan akreditasyon belgesini, düzenlenen törende Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldıklarını dile getiren Kaymaz“Keşan Ticaret Borsası da artık 5 yıldızlı hizmet veren borsalar arasına katıldı. Tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

“Üyelerimiz, Cumartesi günü yapılacak olan toplantıyı izlesinler”

Necmi Kaymaz, Ankara ziyaretinin ilk bölümünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre Merkezi’nde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldıklarını belirterek, şunları söyledi: “Sayın Başbakanımız o toplantıda 31 Mart 2018 Cumartesi günü (yarın) İzmir’de TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacağı bir toplantı düzenleneceğini ve burada oda ve borsa üyelerine yönelik olarak 2 Nisan 2018 Pazartesi günü uygulamaya geçecek olan Nefes Kredisi’ni açıklayacaklarını bildirdi. Keşan Ticaret Borsası’nın 226 üyesine bu müjdeli haberi duyurmak isteriz. Üyelerimiz Cumartesi günü yapılacak olan bu toplantıyı izlesinler ya da yapılan açıklamalar hakkında mutlaka bilgi edinsinler.”

“Üyelerimiz 14-15 bin TL daha az faiz ödeyecek”

2 Nisan Pazartesi gününden itibaren başlayacak olan Nefes Kredisi ile ilgili şöyle bilgi verdi: “Nefes kredisinden yararlanmak isteyen borsa ve odalar, üyelere dağıtılacak krediye göre bankalara para yatıracaklar. Biz de Keşan Ticaret Borsası Meclisi olarak 1 milyon TL hazırladık, Başbakanın açıklamasının ardından parayı bankalara yatırıp bu imkanı üyelerimize sunmuş olacağız. Bu Nefes kredisi imkanından tüm üyelerimiz yararlanabilecek. Kredinin üst limiti 200 bin TL ve faiz oranı ise 0,99. Geri ödemesi 12 eşit taksitle yapılacak. Üyelerimiz Keşan’da faaliyet gösteren, Ziraat Bankası,  Denizbank, Halkbank, Vakıfbank’a kredi  başvurusunda bulunabilecek. Normal şartlarda kullanılan 200 bin TL kredinin geri ödemesi 228-230 bin TL tutarken, 200 bin TL ‘Nefes Kredisi’ kullanan Keşan Ticaret Borsası üyeleri 213 bin 700 TL ödeyecek. Üyelerimiz 14-15 bin TL daha az faiz ödeyecek. Bu kredi imkanından bankalardaki şartları uygun olan üyelerimiz yararlanabilecek. Kredi kullanmak isteyen üyelerimiz 2 Nisan Pazartesi günü Keşan Ticaret Borsası’na gelerek buradan alacakları faaliyet raporu ile bu 4 bankadan birine giderek ‘Nefes Kredisi’ için 200 bin TL’ye kadar başvuruda bulunabilecek. Şimdiden tüm üyelerimize hayırlı olsun.”

“Oy kullanma hakkına sahip 226 aktif üyemiz var”    

Necmi Kaymaz, 1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak Keşan Ticaret Borsası’nın Olağan Genel Kurul toplantısına da değinerek, açıklamasını şöyle tamamladı: “1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan genel kurul hepimize hayırlı olsun.  Toplantımızda oy kullanma hakkına sahip 226 aktif üyemiz var. Tüm üyelerimizin borsamıza sahip çıkmaya ve Pazar günü yapılacak olan genel kurula katılmaya davet ediyoruz. Genel kurulumuz şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Genel Kurul’da aday olacağını açıklayan arkadaşlara da başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir