İthal edilen kalitesiz pirinçler, yerli ürün ile karıştırılıyor

Güncel Haberler

İpsala Ticaret Borsası (İTB)Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin,yurt dışından gelen kalitesiz pirinçlerin  ağız tadına ve ekonomiye  zarar verdiğini söyledi.

Girgin,yaptığı açıklamada, Hamzadere Bölgesi olarak tanımlanan Keşan,İpsala ve Enez Bölgesi’nde çeltik hasadının başladığını belirtti.

Bölgenin en büyük gelir kaynağının çeltik olduğuna işaret eden Girgin, verimin iyi olduğunu ancak, ürünün arzı konusunda bazı çekinceleri olduğunu vurgulayan Girgin, şunları kaydetti:” Özellikle geçen yıl yıl Hindistan ile dünyanın bir çok ülkesinde gelen pirinçler hem ağız tadımızı bozdu, hem de ekonomimize zarar verdi. Özellikle de bu yıl kalitesiz pirinçlerin yurt dışından getirilmesi için yetkililerle yaptığımız görüşmelerde, tedbir alınacağı kalitesiz ürünlerin yerli ürün ile karıştırılarak sofralara gitmemesine çalışılacağı bize ifade edildi. En büyük dileğimiz tüketicimizin bölgenin markası olan karışımsız İpsala pirincini tüketmesi. Pazara ürün sunulurken tüketicimiz mutlaka yerli ürünlü, karışımlı mı bunu göz ününde bulundursun. Kesinlikle kalitesiz ithal pirinçlerin  ülkeye girişi engellenmelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir