İtfaiye’nin yangına gitmediği iddiası

Güncel Haberler

Geçtiğimiz gece Yayla sahili’nde bir evde  çıkan yangına Keşan  Belediyesi itfaiye aracının gitmediği iddia edildi.

Emekli asker ve geçmiş dönem Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Celil Tanyolaç’ın Yayla sahili’nde  bulunan yazlığında barbekü bacasından çatı izolasyonuna alevlerin sıçraması ile çatıda yangın çıktı.

Vatandaşların yardımı ile bahçe hortumları ile yangına su sıkılmaya başlanırken  bu arada  Keşan Belediye İtfaiyesi arandı. Ancak  gelen araç olmadı.

Bu sırada  çatıya çıkan Tanyolaç,  dengesini kaybederek yere düştü. Erikli’den   gelen ambulans Tanyolaç’ı  hastaneye kaldırdı.Tanyolaç vücudunda oluşan kırıklar nedeniyle tedavi arlına alındı.

Oğul  Onur Tanyolaç, bu duruma isyan etti…

“ Jandarma beni göz altına almaya kalkt”ı

Onur Tanyolaç,  daha sonra tekrar itfaiyeyi aradıklarını ancak yine gelen olmadığını,en son da olaya müdahale eden jandarmanın kendi telefonundan itfaiyeyi aradığını ama yine bir netice alamadıklarını söyledi.

Bu  arada itfaiyedekilerin orman işletmesi itfaiyesini yönlendirmeye kalktıklarını iddia eden Tanyolaç, daha sonra  jandarmanın da kendisini göz altına almaya kalktığını iddia ederek,.”İtfaiyeye telefon eden jandarmaya, “ Ver telefonu bir de ben konuşayım” dedim. Bu sefer arkadaş bana tepki gösterdi  ve ,”Ne o, el kol hareketi yapıyorsun.” dedi.

Ben hastaneye kaldırılan babamın arkasından gitmek istediğim sırada beni göz altına almaya kalkan jandarmaya: “Suçum ne  dediğimde.”Sen terbiyesizsin.Savcıyı arıyorum.Seni alacağım “diyerek bana göz dağı vermeye kalktı.

Evimde yangın çıkmış,babam çatıdan düşmüş yaralanmış. Beni bu halde jandarma aracına bindirip götürmeye kalkmak hangi vicdana  sığar bilemiyorum.

Ama itfaiye ile jandarmayı Cimer’e şikayet edeceğim.

Bu sırada yangın da vatandaşların yardımı ile söndürülmüş..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir