İnsan hikayeleri…

Yazarlar

Bir insan düşünün her şeyini kaybetmiş.Başka bir insan daha düşünün bu her şeyini kaybeden insana yardım edeceği sözünü veriyor…Bu insan seviniyor ama sevinci kursağında kalıyor….!
Yardım edecek olan daha önce verdiği sözleri unutuyor ve insanı yeniden karanlığın çukuruna itiyor.
Bu hayatta çok şeylere şahit oldum.Düşen insana yardım etmek kadar yüce bir kavram yok.Onun ve çoluk çocuğunun hayır duasını almak kadar da yüce bir şey kanımca.
Ama insanlarla top gibi oynamak da yakışmaz sana bilesin. Yardım yapacaksan erkek gibi yap da hayırla hatırlan. Yapmayacaksan da o insana ümit verme.
Zenginliğine ve sağlığına güvenme.Bu bunlara sahip olabilirsin ama yarın ….!
Bir insan var evine ekmek getiremeyecek kadar düşürdü birileri onu.Sonra o birilerinin yakınları da yardım sözü veriyor. Sonra ise yan çiziyor.
Bu olay yakın çevrede yaşanıyor.Yani yaşınızdan başınızdan utanın diyecem ama,belki nedamet gelirde o insanın yaşadığı sıkıntıları çözersiniz.
Şimdi buradan o insan için bir çağrı yapsam hiç ummadığım insanlar yardım için kuyruğa girecek iyi biliyorum. Ama siz düşürdünüz ,siz kaldırın diye bakleyecem.Olmaz ise kusura bakmayın sizin ne yaşınıza ne de başınıza bakacam.Buradan herşeyi açıklayacam.Sizde göreceksiniz bu insan nasıl hayata dönecek. Ama sizin sonunuz ne olur onu bilemem.O insana çektirdiğiniz acılar sizi kurtarır mı göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir