HOLLANDA DA ATATÜRK VE ÇANAKKALE MÜZESİNDE BURUK 23 NİSAN KUTLAMAS

Güncel Haberler
Hollanda nın Rotterdam şehrinde Dünyada yurt dışındaki tek müzemiz Atatürk ve Çanakkale müzesinde  5 yıldır muhteşem coşku ile kutlanan 23 Nisan kutlaması bu yıl canlı yayınla çocuksuz olarak 100 yılını kutlayacak.
Atatürk ve Çanakkale müzesinin sahibi Bülent Türker yaptığı açıklamada ilk kez bu yıl  yüzlerce çocuğun geldiği yurt dışındaki tek müze  olan  müzemiz  çocuksuz olarak canlı yayınlarla  100 yılı kutlayacağız.
Annem 83 yaşındaki Zehra Türker ile birlikte  1 haftadır müzeyi ve Atatürk köşkünü süsledik  ve hazırladık.
Bu yıl çocuklar arası yarışma da attık. Videolarını gönderen çocuklar arasında  3 çocuğumuza sürpriz hediyeler vereceğiz.
23 Nisanda 1 er saatlik yaklaşık 4  ayrı canlı yayını facebook uzerinden yapacağız. Ayrıca Keşan postası üzerinden de yayın gerçekleştireceğiz.
Akşam saat 19 da Türkiye saati ile 20.00 de de İstiklal Marşı ve milli marşlarla   bu günü kapatacağız.
Müzenin gönüllüsü Zehra Türker ise  geçe n yıl 27 Nisanda Hollanda dan Kraliyet ödülü aldım,Bir gün sonrada Ankarada Türk Dünyası Dünya Kültür ödülünü alan müzemizle gurur duyuyoruz. 5 yılda 10 binlerce insan müzemizi ücretsiz ziyaret etti. İnsanlara Çanakkale ve Atatürk ü  anlatmak tanıtmak çok güzel bir duygu dedi.