Gökçetepe Sahili’nde neler oluyor…!

  • Haberin Tarihi: Tem 11, 2017
  • Bu haber 253 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gökçetepe Sahili’nde neler oluyor…!
Gökçetepe Sahili’nden şikayetler yükseliyor bu günlerde.
Ben de yıllarca sahilde çadır kurdum.O günler bir başka idi.Bugün tabiat parkı içinde kalan  yerde yıllarca yaz aylarında çadır kurup tatil yaptım.
Ama şimdi sahilin geldiği duruma bakın.Sahilden şıkayetler Bimer’e kadar uzanmış durumda.
Neşe Tosun da konuya bir başka açıdan yaklaşmış. İyi de yazmış kalemine sağlık.
İşte Tosun’un sahilde yaşananlar ile ilgili yazdığı ilginç yazı.Bakalım görevliler bu konuda görevlerini yapabilecek mi …!
EN KİMSİN DE BAĞCIYI KOVACAKSIN!..

Gökçetepe Sahili’ne ilk ayağımı bastığımda 1 yaşındaymışım… Şu an 48 yaşındayım… Çocukluğum, gençliğim, orta yaşlılığım orada geçti… Çocuğum da çocukluğunun ve gençliğinin büyük bölümünü Gökçetepe Sahili’nde geçirdi… Ben çocuktum… 6 aileydik Gökçetepe Sahili’nde… Okullar kapandığı gün gider, okullar açılmasına 1 gün kala Keşan’a dönerdik… Yıllarca 6 aile yaşadık… Hepside eğitim camiasından olan ailelerdi… Çadırda geçirirdik yaz sezonunu… Elektrik yok, su yok… Peynirimizi, yoğurdumuzu kuyuda muhafaza eder, karpuzumuzu derede soğuturduk… Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yaklaşık 1 kilometre mesafeyi yürüyerek gider içme suyumuzu temin ederdik… 24 senemiz çadır ve baraka hayatında geçti… Çok mutluyduk… Tabii bu 24 yıl içinde sahilimiz kalabalıklaştı… Yeni aileler katıldı aramıza, hepside birbirinden kıymetliydi… Her türlü zorluğa rağmen yaz sezonunu iple çekerdik… Yıllar sonra ev sahibi olabildik ancak… Ama o çadır ve baraka hayatına özlemimiz hâlâ devam eder… Çadırımız ve diğer ailelerin çadırları, şu anda Gökçetepe Tabiat Parkı’nın bulunduğu alan içindeydi… Karış karış bilirim o alanı… O alan içinde bir nokta sorulsa, gözüm kapalı bulurum… Aslında Gökçetepe Sahili ile ilgili yazılacak o kadar çok güzel şey ve anım var ki ancak, şimdi konum bu değil…

Bu kısa girişi yapmamın sebebini ise köşe yazımın sonunda anlayacaksınız…

***

Sen beyefendi!.. Devletin malında kiracısın!.. Sıkılmadan bir de, 81 yaşındaki adamla, ki o benim babam, uğraşacağını söylersin!.. Devletin malını sahiplenip, beni ve çevremi içeriye sokmayacağını belirtirsin!.. Sen kimsin? Bu gücü nereden bulursun? Şirketinden atılan çöpleri gazetemizde haber YAPTIM diye, mafyalığa mı soyundun!.. Hem yeri sahipleneceksin hem çöpünü atacaksın, sonra kalkıp kabadayılık yapacaksın!.. Güya bana göz dağı verecek, üstüne bir de Müslüman olmadığım iddiası ile suçlayacaksın!.. Sen kendini ne sanırsın? Benim Müslümanlığımı nasıl sorgularsın… Cübbeli, sarıklı çevrem yok diye, yoksa beni kafir falan mı sanırsın!..

***

Evet sevgili okurlarımız… Gökçetepe Tabiat Parkı’nın işletmecisi yani kiracısı, gazetemizin dünkü sayısında çıkan haberden ötürü rahatsız oldu… Haberi komik bulduğunu ve önemsiz gördüğünü söyledi ama sabahın köründe halkın yeri olan ancak kendi şirketi tarafından atılan çöpleri toplattırdı!.. Demek ki haberimiz o kadar da komik ve önemsiz değilmiş!.. Bunu da kendi ispatladı!..

Ancak gazetemizdeki muhabir arkadaşımızı arayıp, bu haberden ötürü babamı töhmet altında bırakan bu kişi, 81 yaşındaki bir adamla uğraşacağını söyledi, yani aba altından sopa gösterdi… Ve bu kişi yine, beni ve gazetede çalışan diğer arkadaşlarımın hiçbirini içeri sokmayacağını, bizi istemediğini, özel işletme olarak bu yönde kapıya talimat vereceğini ve hiçbir şekilde içeriye giremeyeceğimizi belirtti…

***

Şimdi Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere, Başbakanlığı, Edirne Valiliğini, Keşan Kaymakamlığını ve Keşan Cumhuriyet Başsavcılığını göreve davet ediyorum… Kampı incelemeye almalarını istiyorum… Köşemdeki fotoğraftan da görüleceği üzere, kamp içinde asılı olan bu pankartın ne anlam taşıdığını soruyorum… Kampa giriş yapan kişilerin enine boyuna araştırılmasını istiyorum… Kampın içindeki yapıların ruhsatı olup olmadığını, izinli yapılıp yapılmadığının incelenmesini, sahil şeridinin denetlenmesini, halka açık olan ve Tabiat Parkı dışına kalan alana konulan şezlong ve şemsiyelerin yasal olup olmadığının araştırılmasını istiyorum…

***

Dağdan gelip bağcıyı kovamazsınız beyefendiler… Siz orada misafirsiniz… Biz ise her zaman ev sahibiyiz… Siz süreniz dolunca çekip gidersiniz ama bizler oranın daimileriyiz… Bizi yıldıramazsınız, arkanıza bir takım güçleri aldığınızı sanıp, bizi sindiremezsiniz… Ayağınızı yorganınıza göre uzatınız ve bardağı taşırmayınız… Gökçetepe’deki Cennetimizi de Cehenneme çevirmenize izin vermeyeceğiz… Hani, babamla ilgili üzerinize düşeni yapacakmışsınız ya, bende kendi üzerime düşeni yaptım!.. Siz 49 yıllığına kiraladınız, ben 48 yıldır ev sahibiyim!.. Bilmem anlatabildim mi!.. Saygılarımla!..

Anahtar Kelime:


Bir Yorum Yazın

*