ESENGİN  FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ…

Güncel Haberler

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmet ESENGİN etkinlikler açısından yoğun bir yılı geride bıraktıklarını belirterek 2018 yılı etkinliklerini şu şekilde sıraladı.

  • Yılın ilk aylarında Nisan ayı dahil dernek olarak Medya Keşan gazetesinde 15 günde bir Enez sayfaları çıkardık. Bu sayfalarda Enez’li yazarlar Enez ile ilgili konuları işledik
  • 3 Temmuz tarihinde Semadirek’ , 22-23 Eylül tarihlerinde BOZCAADA’ya gezi düzenledik.
  • 1 Ağustos tarihinde geleneksel ‘Günbatımı’ etkinliğimizi gerçekleştirdik. Yoğun yağmurun eşlik ettiği gecede KARTOPU ÖDÜLLERİNİ dağıttık. Gecede ayrıca Yazar ve Fotoğraf Sanatçısı Ersin Şenerler ‘Zaman Geçtikçe’ isimli kitabını imzaladı. Tülay Esengin de suluboya resim sergisi açtı.
  • 5 Ağustos tarihinde Yazar, senarist Meriç Demiray ‘Hayatım Roman’ etkinliğinde,  8 Eylül tarihinde yazar, şair Ruhan Odabaş’ın şiir dinletisinde buluştuk.
  • 17 Kasım Tarihinde Enez’e Değer Katan Etkinlikler’ kapsamında ‘Enez’i ve Bölgemizi Etkileyen Doğa ve Çevre Sorunları’ nı tartıştık. Konuk konuşmacımız DOÇEK Başkanı Hakan EŞME idi.
  • 17 Kasım’da diğer etkinliğimiz Enez’de Mevcut ve geçmişte görev alan 4 Belediye Başkanımızın deneyim paylaşımları oldu. Toplantıya Belediye Başkanları Şevket KURT, Abdurrahman ALTUĞ, Ahmet ÇAYIR ve Abdullah BOSTANCI katılıp dönemlerindeki icraatlarını, Enez’in öncelikli sorunlarını, geleceğe ve Enez Vizyonuna yönelik düşüncelerini paylaştılar.
  • 9 Aralık’ta gerçekleştirdiğimiz etkinliğin konuşmacısı Saros Körfezi Turizm Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı ve KTSO üyesi Mustafa İŞÇİMEN, konusu da ‘Enez’in ve Bölgemizin Turizm Sorunları, Potansiyeli ve Alternatif Turizm İmkanları’ oldu.
  • 16 Aralık’ta KTSO başkanı İsmail ŞAPÇI ile ‘Enez’in ve Bölgemizin Ekonomik Sorunlarını, Potansiyelini ve Alternatif Kalkınma Modelleri’ ni tartıştık. Toplantıya Enez Kaymakamı Elif CANAN ve Belediye Başkanı Abdullah BOSTANCI da katılıp birer konuşma yaptılar.
  • 22 Aralık’ta İstanbul Kalamış’ta ‘İstanbul Buluşması’ etkinliği’nin beşincisini gerçekleştirdik. İstanbul’daki Enez’liler ile Enez’in geleceğini konuştuk, Enez’i yaşadık.
  • 28 Aralık’ta dernek olarak Enez’i temsilen Tekirdağ’da gerçekleştirilen ’Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Trakya Bölge Çalıştayı’ na katılıp katkı sunduk.

Sonuç olarak dernek faaliyetleri açısından başarılı bir yıl geçirdiklerini belirten ESENGİN, ‘Bu süreçte aktif görev alan tüm yönetim ve denetim kurulu üyelerini kutluyorum. Etkinliklerimize katılan ve katkıda bulunan tüm Enez sevdalılarına da teşekkür ederim, birlikte başardık’ ifadelerini kullandı. En büyük başarılarının ise toplantılara tüm siyasi parti temsilcilerinden katılım gerçekleşmesini  ve işlenen konulara katkı sunmaları olduğunu belirten ESENGİN, ENEZ’i sağlıklı bir geleceğe taşıma yolunda, tüm siyasi görüşlere eşit mesafede durarak birleştirici bir rol oynamaya çalıştıklarını belirtti.

2019 yılında da ‘Enez’e Değer Katan Etkinlikler’ serisinin devam edeceğini belirten ESENGİN, Şubat ayında ‘Enez’in Eğitim Sorunları’ konusunun işleneceğini ve tüm yılı kapsayan etkinlik takviminin Ocak ayı yönetim kurulu toplantısı sonrasında açıklanacağını belirtti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir