Engellilerin yüzü güldü

Güncel Haberler

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Engelliler Haftası münasebetiyle engelli çocuklara yönelik olarak Uzunkum sahilinde uçurtma etkinliği  düzenledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’ ın da desteğiyle, Gazi Özel Eğitim Okulu Müdürü ve Öğretmenleri eşliğindeki 60 engelli öğrenci güzel bir geçirdiler.

Kaymakam Nuri Özder ‘de katıldığı etkinlik ile şu açıklama yapıldı.

“Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Gazi Özel Eğitim Okulunun Müdür-öğrenci ve öğretmenlerinin katılım sağladığı etkinlik kapsamında öğrencilerle katılımcılar/rehber öğretmenler eşliğinde uçurtma uçuruldu ve öğrencilere yemek ikramında bulunuldu.
Bu etkinlikle engelli bireylerimiz için “hayalim gökyüzünde” sloganıyla hareket edilerek çocuklarımızın hayallerinin gerçeğe dönüşmesini sağlamak, toplum nezdinde engelli bireylerimiz lehine farkındalık oluşturmak ve farkındalığı artırmak hedeflenmiştir.
İlaveten toplumumuzun incinebilir katmanlarından önemli bir kesimi oluşturan engelli bireylerimizin ve yakınlarının suç korkularını gidermek, herhangi bir suç mağduru olmaları durumunda Polis’in kendisinden korkulacak değil, ilk başvurulacak ve destek istenecek güven kapısı olduğu hissini aktarmak/pekiştirmek hedeflenmiştir. Kendileriyle sürdürülmekte olan etkileşim ve temaslarımız önceden olduğu gibi ileride de devam edecektir.
Etkinliğe katılım sağlayan bütün kamu kuruluşu temsilcilerine, Mecidiyeköy Muhtarımıza, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcilerine, bütün vatandaşlarımıza, Programı hazırlayarak koordine eden TDP Personelimiz Umut Cem’e, Etkinliğe destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan Saz’a ve etkinliğe ev sahipliği yapan Mavi Kum- Uzunkum Sahil İşletme yetkililerine desteklerinden ötürü şükranlarımızı sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir