DOÇEK Uçmakdere Köyündeydi

Güncel Haberler

Keşan DOÇEK geçtiğimiz hafta sonu da yürüyüş ve bisiklet faaliyetlerine devam etti.

Cumartesi günü, “Keşan-Kocaçeşme-Keşan” güzergahında bir bisiklet turu düzenleyen DOÇEK, Korudağ rampalarını aşıp Kocaçeşme Köyünde mola verdikten sonra tekrar Keşan’a geri döndü.

Keşan DOÇEK Pazar günü de Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Tekirdağ Şubesi ile birlikte Ganos Dağlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Zirve Tekirdağ Şubesinin evsahipliğinde yapılan doğa yürüyüşü Yeniköy’den başladı ve Ganos Dağlarının en yüksek noktasına çıktıktan sonra, vadilerden aşağı inerek Uçmakdere Köyünde sona erdi.

Yamaç Paraşütü alanında bir süre paraşüt uçuşlarını seyreden ve yetkililerden bilgi alan ekipler, öğle molasını zirve altındaki bir çeşme başında verdi.

102 kişinin katıldığı doğa yürüyüşü, öğleden sonra sis, kar ve yer yer yağmur yağışı altında devam etti ve üzüm bağları arasından inerek Uçmakdere Köyünde sona erdi.

DOÇEK Başkan Yardımcısı Halime CAN, “Dernek faaliyetlerinin farklı branşlarda devam ettiğini, bölgemizi tanımak ve tanıtmak için çalışmaların süreceğini ve doğaya, doğa sporlarına ilgi duyan kişilerin faaliyetlere katılabileceğini” söyledi.

© 2015 Microsoft Koşullar Gizlilik ve tanımlama bilgileri Geliştiriciler Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir