DOÇEK Şehit Ahmet CAN anısına yürüdü

Güncel Haberler

Hareketli bir haftayı geride bırakan DOÇEK üyeleri hafta sonu bir dizi etkinlikte bir araya geldi.

Cumartesi günü 13 Dağ bisikletçisiyle Zagor Rotasında pedal çeviren DOÇEK üyeleri, Pazar günü de “Şehit Ahmet CAN” anısına Altınyazı Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından organize edilen doğa yürüyüşüne 67 doğa severle birlikte katıldılar.

Haftada iki gün yapılan antrenmanlar sonrası arazi koşullarında deneyim sahibi olan gençlerle birlikte DOÇEK Dağ Bisikletçileri daha önce “ZAGOR Rotası” olarak isimlendirdikleri “Keşan-Mercan-Dişbudak-Yeşilköy-Beyköy-Karlıköy-Keşan” güzergahındaki zorlu parkurda adrenali yüksek macera dolu bir tur gerçekleştirdiler. Sabah başlayan tur, öğleden sonra kazasız belasız başladığı noktada tamamlandı.

Pazar günü ise yazın kendisini göstermeye başladığı sıcak bir havada Altınyazı köyüne gelen DOÇEK üyeleri burada Altınyazı Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından organize edilen Polis Özel Harekat  timinde görevliyken, 2016 yılında Diyarbakır İli Ergani İlçesinde terör örgütü tarafından şehit edilen Ahmet CAN adına düzenlenen doğa yürüyüşüne katıldılar.

Köy meydanında  “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” haykırışları eşliğinde başlayan yürüyüşe civar ilçe, belde ve köylerden de çok sayıda kişi katıldı.

Altınyazı Köy Derneği tarafından organize edilen güzergah içerisinde Altınyazı Köyü, Kalesi ve Barajı gezildikten sonra yürüyüş köy meydanında sona erdi.

Etkinliğine Keşan Kaymakamı Nuri ÖZDER, şehit ailesi ve yakınları  da katıldı.  Yürüyüşün ardından Şehit Ahmet CAN anısına okunan mevlit sonrası tüm köy halkına pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

DOÇEK üyeleri etkinlik sonrası köyden ayrılarak bir süre Altınyazı Baraj kenarındaki molanın ardından  Keşan’a geri döndüler.

Keşan DOÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Haluk AKALIN, “Cumartesi Günü dağ bisikletçilerimizle birlikte daha önce ismini ZAGOR Rotası koyduğumuz ve festival sırasında da kullandığımız parkurda güzel bir tur gerçekleştirdik, genç bisikletçilerimizin bu zorlu rotada göstermiş oldukları ekip uyumu ve deneyim bizleri sevindirdi.

Pazar günü ise Altınyazı Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından “Şehit Ahmet CAN” anısına düzenlenen  doğa yürüyüşüne katıldık. Şehidimize Allahtan rahmet, kederli  ailesine sabırlar diliyor; Altınyazı Köyündeki bu anlamlı etkinliği düzenleyen dernek yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir