DOÇEK mevsimin ilk kar yürüyüşünü gerçekleştirdi

Güncel Haberler

Geçtiğimiz hafta etkili olan soğuk hava ve yakın çevremizdeki kar yağışı sonrası Korudağlarda erimeyen karlar doğa yürüyüşünü keyifli bir hale getirdi.

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Pazar günü mevsimin ilk kar yürüyüşünü 53 kişinin katılımıyla “Çamlıca-Mercan” arasındaki patikalarda gerçekleştirdi.

Sabah saatlerinde Cumhuriyet meydanında buluşan yürüyüşçülere Uzunköprü ve Malkara’dan da katılımlar olduğu gözlendi. Yürüyüşçüler Çamlıca köyünde başladıkları faaliyetlerini Mercan köyünde tamamladılar.

Keşan’da hafta içi soğuk olan ve kısmen yağan kar Korudağlarda ve yakın çevrede etkisini kaybetmediğinden yürüyüşçüler 19 km.lik parkur boyunca kar üzerinde yürüdüler.

Öğle yemeği molasını Pırnar Köyü yakınlarındaki Valinin Çeşmesinde veren yürüyüşçüler daha önceden bisikletle geçilen ve “Ormanın Kalbi” adını verdikleri parkurda Mercan Göletinin görselliğini de seyrederek akşamüstü Mercan köyünde faaliyetlerini tamamlayıp Keşan’a geri döndüler.

Uzunköprü’den faaliyetlere katılan Arif AÇIKBAŞ, “DOÇEK etkinliklerine uzun bir süredir geliyor ve elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum, bu etkinliklere katılmak ve DOÇEK’li arkadaşlarla birlikte olmak göstermiş olduğum tüm özverilere değiyor” dedi.

Keşan DOÇEK Genel Sekreteri Nail ÖZKAN, “Bu hafta sonu karlı bir parkurda yürüyüş gerçekleştirdik ve tüm katılımcılar memnun kaldı; hem bölgemiz hem de yakın çevrenin tanınması açısından bu tür etkinliklere belirlediğimiz takvim doğrultusunda devam ediyoruz. Katılanların olumlu görüşleri bizi de motive ediyor, diyerek tüm katılımcılara dernek adına teşekkür etti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir