DEĞİRMENDERELİ’DE ADAY ADAYI

Siyaset

“ÖNCE TÜRKİYE” İÇİN DAHA GÜÇLÜ CUMHURİYET HALK PARTİSİ

7 Haziran seçimlerinden çıkan “milli irade”yi beğenmeyip, buradan çözüm üretmeyen anlayış, ülkemizi siyasi ikballer, 400 milletvekilliği ve Başkanlık sevdası yüzünden yangın yerine çevirdi.

Hergün, yüreklerimiz dağlanıyor. Bugün, bu gece hangi eve ateş düşecek, ülkemizin hangi noktasından acı haber gelecek diye herkesin yüreği ağzında.

Ülke yönetilemez durumda, iktidar boşluğu yaşanmakta.

7 Haziran sonuçlarını beğenmeyen  anlayış ülkemizi yeniden seçime götürürken ateşe atmıştır.

Bu zorlu süreçte en doğru, en sorumlu ve  en sağduyulu tavrı  “Önce Türkiye” diyen partimiz Cumhuriyet Halk Partisi ortaya koymuştur.

Bugün ülkemizin  Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır.

Cumhuriyet Halk Parti’liler olarak, ülkemizin demokrasi, hukuk, özgürlük ve barış için bugüne dek partimize destek olmamış partimize oy vermemiş hemşehrilerimizin de desteklerini almak en önemli sorumluluğumuzdur.

Öte yandan Edirnemiz’deki tüm Cumhuriyetçi, yurtsever, milli menfaatlerini önde tutan hemşehrilerimizin aralarındaki ton farklılıklarına bakmadan ülkeyi bu noktaya getiren AKP zihniyetine karşı ortak hareket etmesi ülkemizi huzurlu günlere kavuşturacaktır.

Bilindiği gibi 24ncü Dönem Edirne Milletvekili olarak görev yaptığım süre içerisinde Edirne’mizi, partimizi onurla temsil etmeye gayret ettim. Yüksek tempoda çalıştım, üretken olup ve Edirne’ye bir çok kazanımlar sağladığımı düşünüyorum.

24ncü dönemde edindiğim deneyim ve birikimimle Edirne’mize ve ülkemize daha faydalı olacağım inancıyla 26. Dönem için Milletvekilliği başvurumu yaptım.

Bu başvuru illa milletvekili olarak görev almakla ilgili bir başvuru değildir. Partimizin seçim öncesi ve sonrası vereceği her türlü göreve terim kurumadan hazır olduğumun ifadesidir. Yapmış olduğum başvuru benim kendi tasarrufumun ötesinde Sayın Genel Başkanımız dahil, partimizin yöneticileri ve yerelde siyaset yaptığımız arkadaşlarımla görüşmeler neticesinde gerçekleşmiştir.

Önemli olan ülkemizin gerek sosyal, gerek ekonomik olarak ateş çemberinden geçtiği bu süreçte deneyimli, donanımlı, birikimli, yurtsever, dürüst siyaset yapan, siyasi ikbali önde tutmayan insanların siyasi sorumluluktan kaçmadan görev üstlenip ülkemizi bu ateş çemberinden omuz omuza çıkartmasıdır.

Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak ülkemizin, gençlerimizin geleceği  demokrasinin, hukukun işlediği özgürlük ve barışın hakim olduğu çağdaş, uygar ve zengin bir ülkeyi yaratmak üzere, 1 Kasım’da CHP iktidarını sağlamak için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir