Kerman: İpsala’ya 100 fabrika kurulacak

Güncel Haberler

İpsala  Belediye Başkanı Mehmet Kerman, gelecek dönemde partinin kendisini  yeniden   aday göstermesi durumunda devam edeceğini belirtti.

Kerman,kesanhaber.net’ın sorularını cevapladı.

Bir dönem daha aday gösterilmesi durumunda hizmete talip olacağını belirten Kerman,yeni hedeflerini de şöyle açıkladı.

İlçenin kaplıca suyuna kavuşması için çalışmalar yapıldığını   ve meclis kararı alındığını ve İller Bankası’ndan da gerekli kredinin çıkarıldığını ifade eden Kerman, bunun için belirlenen yerlerde sondaja başlayacaklarını söyledi.

Noktaların bilindiğini de aktaran Kerman, 2 bin metreye kadar inileceğini ve kaplıca suyunun ilçenin ekonomisini değiştireceğini  anlattı.

Kaplıca suyunun İpsala’nın yanında bölgenin de ekonomisine fayda sağlayacağına işaret eden Kerman, bunun yanında seracılığa da önem vereceklerini belirtti.

– İPSALA’YA 100 FABRİKA KURULACAK

Kerman bir başka hedefinin de ilçeye 100 adet fabrika getirmek olduğunu ve  ilçe girişine yakın bir yerde organize sanayi kurulacağını bunun da bölgenin kaderini değiştirecek bir proje olduğunu kaydetti.

Küçük sanayi sitesi’nde de çalışmaların sürdürüldüğüne de işaret eden Kerman,doğalgaz,Atatürk İlköğretim Okulu,yurt kur’un öğrenci yurdunun da hizmete gireceğini söyledi.

DÜNYA’NIN 60 ÜLKESİNE MAYOLAR İPSALA’DAN  İHRAÇ EDİLİYOR

İlçeye yatırım yapacak iş adamlarına her türlü desteği sağladıklarını ifade eden Kerman,2 tane tekstil fabrikasının çalışmaya başladıklarını söyledi.

Dünya’nın 60 ülkesine İpsala’da kurulu bulunan Pier Cardin Fabrika’nın dünyanın 60 ülkesine mayo ihraç ettiğini,yakında hizmete girecek Petek Tekstil’de de bin kişinin çalışacağını sözleri,ne ekledi.

Her gün ilçeye yatırımcı geldiğini ve bunlara da her türlü desteği sağlamak için çalıştıklarını ,ilçede işsizlik diye bir sorunun bulunmadığını,tek sorunun ise kalifiye eleman olduğunu belirtti.

TÜRKİYE’DE İLK DEFA  İPSALA BELEDİYESİ LİSANSLI DEPO KURUYOR

Türkiye’de  belediye olarak ilk lisanslı deponun  ilçede kurulduğunu söyleyen Kerman,”Bizden sonra da Malatya’da kayası için bir belediye kayası için depo kuruyor. Ancak biz ilk defa çeltik için lisanslı depo kurduk. Yani belediye olarak söylüyorum bunu. Bunu da önümüzdeki sezona yetiştireceğiz.”

İlçede gecesini gündüzüne katarak personeli ile birlikte hizmet yapmaya çalıştıklarını anlatan belediye başkanı Kerman,sözlerini şöyle sürdürdü:”İlçenin 65 yıllık içme suyu sorununa son verdik. Daha önceki asbestli boruları değiştirdik.Bir çoğu kırılmıştı.Bunlara malzeme bile bulamıyorduk. Şimdi yeni su hattından pırıl pırıl su içiyor vatandaşlarımız.

Kanalizasyonu ve yağmur suyu şebekesini bitirdik.Arırmanın da temellerini attık. Amacımız kısa sürede bitirmek. Doğalgaz çalışmaları da devam ediyor.İsteyen vatandaş evine bağlatabilir.Fiber optik,telefon ve elektrik telleri  yer altına alınıyor.

Şehir içinde 17 kilometre asfalt yaptık.300 bin metre kare de kilitli taş döşedik. İpsala’nın çöplerinin atıldığı yeri fuar alanı yaptık Burası 158 dönüm.

Yaptığımız hizmetleri halkımızın takdirine sunarız.Ben mütevazı bir insanım. Yaptığımız hizmetleri böbürlenerek anlatmam. Halkımız takdir etsin. Allah razı olsun demek bize yeter.İlçe halkına hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz.Bölgemiz yakında göç veren değil, göç alan bir yer olacaktır.”

İpsala  Belediye  Başkanı Mehmet Kerman’ın açıklamaları bu kadar değil elbette.Bunları da başka bir zamanda  aktaralım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir