Avrupa Birliği Projesi Enez Gençlik Kültür ve Spor Merkezi açıldı

Güncel Haberler

Enez’de  Avrupa Birliği Projesi  olan Gençlik Kültür ve Spor Merkezi açıldı.
Avrupa Birliği Başkanlığı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Gennel Müdürlüğü’nün ulusal otorite görevini yürüttüğü ENI Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programında, Karadeniz Havzasında Girişimciliğin Gelişimi İçin Kaynak Ortak Kültürel Miras, Hazine Proje kapsamında iki büyük yatırım faaliyetinden biri olan Enez Gençlik Kültür ve Spor Merkezi açıldı. Açılıştan önce Enez İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesislerinde basın toplantısı düzenlendi.
Projenin başladığı anlardan ibaret, faaliyetlerin görsellerinden oluşan tanıtım sinevizyon sunumu yapıldı.
Pandemi’den dolayı açılışa katılamayan Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Genel Müdürü Bülent Özcan’ın video konferans yoluyla seslendi.
Trakya Üniversitesi Turizm Ana bilim Dalından Prof. Dr. Emel Günenç Güler’in Enez Potansiyel Turizm Raporu sunumu yapıldı.Enez  Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, projenin önemi ile ilgili  bilgi verdi.Daha sonra dalış, kano, yüzme, fitnes ve plates kurslarını tamamlayan her daldan birer kursiyere sertifikaları verildi.
Enez Limanı yanında bulunan Enez Gençlik Kültür ve Spor Merkezi’nin açılışı gerçekleşti. Ardından, bina gezilerek tanıtımı yapıldı.
Açılışa Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, Edirne GİAD Başkanı Hakan İnci, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve pandemi dolayısıyla az sayıda davetliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir