Akbaş:Cumhurbaşkanına hakaret eden babamın oğlu olsa elimle teslim ederim:”

Güncel Haberler

Yenikarpuzlu Kalkınma Kooperatifi Başkanı Reşat Akbaş yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla göz altına alındığını ve suçlamanın yalan olduğu tespit edilmesinden ötürü serbest bırakıldığını belirterek, “Hakaret edenlerin hak ettiği en ağır cezaya çarptırılması gerektiğini düşünüyorum. Hatta, hakaret eden babamın oğlu dahi olsa elimle teslim ederim ve cezasını çeksin.” dedi.

“Eğitimci birinin cumhurbaşkanlığı makamına ya da sayın

cumhurbaşkanına hakaret etmesi mümkün değildir”

Açıklamasına, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğime yönelik iftiralar şahsıma yöneltildi ancak, böyle bir durumum söz konusu dahi olamaz.” diyerek, başlayan Akbaş, şunları söyledi: “Ben, 17 yıl boyunca öğretmenlik ve idarecilik yaptım. Görevimden istifa ettim ve toplumsal bir görev üstlenerek, bu yolda yürüyorum. Ben milliyetçi, ülkücü, Atatürkçü ve cumhuriyetçi bir yapıya sahibiyim. Bu kültüre ve eğitimci kimliğe sahip, topluma örnek teşkil edecek birinin cumhurbaşkanlığı makamına ya da sayın cumhurbaşkanına hakaret etmesi mümkün değildir. Bizim devlet makamlarına saygımız büyüktür. Cumhurbaşkanımıza hakaret ettiğime yönelik iftira, Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Ufuk Atalay tarafından yapıldı. Referandum sürecinde, aramızda yaşanan gerginlik nedeniyle, böyle bir yalan suçlamayla karşı karşıya kaldım. Burada, ‘kurt iziyle, çakal izi’ birbirine karıştırılmak istenmiştir.”

“Suçlamaların iftira olduğu anlaşılınca serbest bırakıldım”

Reşat Akbaş sözlerine şöyle devam etti: “Referandum günü oğlumla birlikte, oyumuzu kullanmaya gittiğimizde, bir arbedenin yaşandığını gördük ve aşağıya indik. Biz yaşanan tartışmayı ayırmak istedik ancak, sayın belediye başkanı Ufuk Atalay bu sefer şahsıma yönelik hakaretler edildi. Linç edilmekten yakın çevrem ve Jandarma ekipleri sayesinde kurtulduk. Daha sonra, Cumhurbaşkanımıza hakaret ettiğime yönelik yalan yanlış suçlamalarda bulundu. Yapılan suçlama neticesinde, gözaltına alındım ama şahsıma yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşılınca da, serbest bırakıldım. Bugünde halkımızın karşısındayız.”

“Suçlamayı kabul etmiyorum ve bu suçlamayla

karşı karşıya kalmaktan da, utanıyorum”

“Peki, cumhurbaşkanına yönelik böyle bir hakaret söz konusu değil mi?” şeklindeki soruya cevap veren Akbaş, şunları söyledi: “Böyle bir durumun olması söz konusu değil. Edirne, Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir şehirdir. Fatih Sultan Mehmet’in doğdu şehirdir. Biz, Osmanlıcı, Atatürkçü, milliyetçi, ülkücü ve cumhuriyetçi bir yapıdan gelen neslin torunları olarak, cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmemiz mümkün müdür? Elbette ki, hayır. Böyle bir suçlamayı kabul etmiyorum ve bu suçlamayla karşı karşıya kalmaktan da, utanıyorum.”

“Hakaret eden babamın oğlu dahi olsa

elimle teslim ederim ve cezasını çeksin”

Reşat Akbaş, “Cumhurbaşkanı’na yönelik bir takım hakaretlerde bulunuluyor. Peki, bu kişilere karşı düşünceniz nedir?” şeklindeki soruya ise, şöyle cevap verdi: “Birinin düşüncesini benimsemiyor olabilirsiniz ve bunu çürütmek için farklı şekilde çalışılır. Ama cumhurbaşkanına yönelik yapılan hakaretleri kabul etmek mümkün değildir. Yapılan hakaretlere karşıyız. Hakaret yapanlarında hak ettiği en ağır cezaya çarptırılması gerektiğini düşünüyorum. Hatta, hakaret eden babamın oğlu dahi olsa elimle teslim ederim ve cezasını çeksin. Çamur at, izi kalsın mantığıyla hareket edilmesi hoş bir durum değildir.”

“Adalet her zaman doğru olanın yanındadır”

Akbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Üzerime atılan iftiranın doğru olmadığının tespit edildi. Biz, her zaman Türk adaletine inandık ve güvendik. Türk adaletinin verdiği doğru karardan ötürü herkese teşekkür ediyorum. Adalet her zaman doğru olanın yanındadır.”

(Deniz ÇİL)

YORUM YAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir